מערכת כיפת ברזל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הירי מעזה חודש: רקטה פגעה במבנה בשער הנגב, 2 נוספות יורטו

שלוש רקטות נורו מהרצועה בעיצומו של טקס יום ההולדת לחייל הנעדר, אורון שאול. חיל האוויר יירט שתיים, והשלישית התפוצצה באחד הקיבוצים מבלי לגרום לנפגעים. צה"ל תקף עמדות חמאס
איציק זוארץ, נסים קינן ואסף פוזיילוב
29 בדצמבר 2017
12:09
עודכן ב 20:34

שלוש רקטות נורו בצהריים (שישי) מרצועת עזה לשטח ישראל. אחת מהרקטות פגעה ישירות במבנה באחד מקיבוצי המועצה האזורית שער הנגב, ומערכת כיפת ברזל יירטה את השתיים הנוספות. לא היו נפגעים. בתגובה לירי, תקף צה"ל עמדות של חמאס בצפון הרצועה.

הירי בוצע במהלך טקס שנערך סמוך לגבול הרצועה לציון יום הולדתו של החייל הנעדר, אורון שאול. בעיצומו של הטקס, בשעה 11:50, הופעלו התרעות צבע אדום באזורים נרחבים בעוטף עזה ובמרכז הנגב.

תיעוד: התרעת הצבע האדום בטקס לאורון שאול

מקום פגיעת הרקטה בשער הנגב:


בעקבות שיגור הרקטות לדרום, הודיע צה"ל כי טנקים וכלי טיס תקפו שתי עמדות של חמאס בצפון רצועת עזה. "התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח ישראל", נאמר בהודעת דובר צה"ל.

עוד לפני הירי, התחוללה סערה במהלך הטקס כשאב שכול התפרץ לדברים שנשא השר איוב קרא וצעק לעברו: "תורידו לחמאס את השאלטר, רק כך יחזרו הבנים". השר מהליכוד השיב לו: "תאמין לי שאנחנו לא בוחלים בשום אמצעי בשביל זה".


הירי מכיוון הרצועה חודש היום לאחר ימים של רגיעה יחסית. לפני כשבועיים התפוצצה רקטה ששוגרה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל סמוך לבית במועצה האזורית אשקלון, וגרמה לנזק לרכוש. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח באזור.