צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ ביטן יעביר את רשימת המתנות מחתונת בתו - בלי שמות האורחים

פרסום ראשון: יו"ר הקואליציה לשעבר והמשטרה הגיעו לסיכום בפרשה - כדי לחשוף את שמות המוזמנים, ביטן יישאל באופן ספציפי. פרקליטו בראיון בכאן 11: "ההקלטות - לא חוקיות, הוא ימשיך לשתוק בחקירות"
רועי ינובסקי
01 בינואר 2018
20:47

ח"כ דוד ביטן (הליכוד) הגיע לסיכום עם המשטרה כי יספק לה את רשימת המתנות לחתונת בתו, אולם שמות המוזמנים יימחקו - כך נודע הערב (שני) לכאן חדשות. על פי ההסכם שגובש, אם המשטרה תרצה לחשוף את אחד השמות, היא תצטרך לבקש זאת באופן פרטני מחבר הכנסת. 

פרקליטו של ביטן, עו"ד אפרים דמרי, אמר בחדשות הערב בכאן 11 כי הוא אינו מעוניין לחשוף את סכום המתנה שהביא משה יוסף, מי שכונה ה"בנקאי" של ביטן, לחתונת בתו של של הח"כ, ומעדיף "להשאיר זאת לרשות החוקרת". לדבריו, "רשימת המוזמנים היא רשימה רגילה כמו כל חתונה בישראל". עו"ד דמרי אמר כי "ביטן כרגע שומר על זכות השתיקה בעקבות גל הפרסומים סביבו. התקשורת שפכה את דמו בכיכר העיר. נפגעות זכויותיו כנחקר, ופוגעים בכבודו ובכבוד אשתו. זה נורא ואיום". הוא טען כי  "אנחנו נקבל את ההחלטה האם להמשיך בשתיקה סמוך למועד חקירתו. נראה מה יתפתח. ביטן לא חושש מהסכם עד מדינה ולא מהסכם אחר".

עוד הוסיף עו"ד דמרי כי "ההקלטות של ביטן לא חוקיות. לח"כ יש חסינות. החוק אומר שגם אם שומעים ח"כ במהלך השיחה, חייבים להפסיק את ההקלטה. לא אני ולא ביטן ראינו מסמך חוקי המצדיק את ההקלטות". מסיבה זו טען כי ביטן מסרב לשמוע את ההקלטות, שכן אם יעשה זאת הוא יתן לכך הכשר.


בתוך כך, המשטרה דחתה היום את חקירתו של ח"כ דוד ביטן, שהייתה אמורה להתקיים מחר, ליום חמישי, זאת לבקשת יו"ר הקואליציה לשעבר בשל עומס בהצבעות בכנסת.

בפנייה של ביטן למשטרה הוא הסביר כי בעקבות סדרת חוקים שאמורים לעבור, יש סיכוי גדול שההצבעות ימשכו עד מחר בלילה רצוף ובעקבות פיליבסטר ההצבעות ימשכו יומיים ברציפו,  וזאת ללא אפשרות קיזוזים. עוד הסביר ביטן כי חברי הקואליציה מוכרחים להיות בכנסת ואין אפשרות לקיזוז, מה שיכול לפגוע בשלמות הקואליציה.

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי מפרטי חקירתו של ביטן, עולה שהסכום שהתקבל כמתנות מחתונת בתו עומד על כ-460 אלף שקלים. כ-200 אלף שקלים מהסכום הכולל התקבלו בצ'קים שנפדו בידי החתן והכלה. יתר הסכום - יותר מרבע מיליון שקלים - התקבל במזומן. מתנות החתונה ניצבות במרכז חקירת החשדות לשוחד נגד הח"כ מהליכוד.

המשטרה חושדת שמשה יוסף מימן את הוצאות החתונה ברבע מיליון שקלים שהתקבלו במזומן. ביטן טען, לעומת זאת, כי משפחתו העבירה ביום החתונה את הכספים שהתקבלו כמתנות במזומן ליוסף ששילם לבעל האולם. רעייתו חגית נחקרה ביום ראשון שעבר ומסרה גרסה דומה.