צילום: אדי ישראל, פלאש 90

רקטה נחתה בשטח פתוח במועצה אזורית אשכול; אין נפגעים

התרעת "צבע אדום" לא הופעלה, ככל הנראה משום שהירי כוון לשטח פתוח. הרקטה התפוצצה בסמוך לקיבוץ, לא נגרם נזק. צה"ל תקף מתחם של חמאס בדרום הרצועה
איציק זוארץ ורועי שרון
01 בינואר 2018
21:02
עודכן ב 09:07

רקטה ששוגרה הלילה (שני) מרצועת עזה נחתה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק. התרעת "צבע אדום" לא הופעלה, ככל הנראה משום שהירי כוון לשטח פתוח.  בתגובה לירי, מסר דובר צה"ל כי מטוסי חיל האוויר תקפו מתחם של חמאס בדרום הרצועה.

התקיפה הנוכחית מגיעה לאחר שלושה ימים ללא ירי רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. ביום שישי האחרון שוגרו שלוש רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל. אחת מהרקטות פגעה ישירות במבנה באחד מקיבוצי המועצה האזורית שער הנגב, ומערכת כיפת ברזל יירטה את השתיים הנוספות. לא היו נפגעים. בתגובה לירי, תקף צה"ל עמדות של חמאס בצפון הרצועה.


הירי בוצע במהלך טקס שנערך סמוך לגבול הרצועה לציון יום הולדתו של החלל הנעדר אורון שאול. בעיצומו של הטקס, בשעה 11:50, הופעלו התרעות צבע אדום באזורים נרחבים בעוטף עזה ובמרכז הנגב.

בתגובה לשיגור הרקטות, צה"ל תקף ביום ראשון האחרן עמדת תצפית של חמאס בדרום רצועת עזה. בהודעה שפרסם דובר צה"ל בנוגע לתקיפה, האשים הצבא כי "איראן פועלת לדרדור המצב האזורי באמצעות ארגוני טרור סוררים וקיצונים".

"הירי החמור ביום שישי הוכיח שוב שאיראן משחקת בחייהם של תושבי עזה ועלולה להוביל את הרצועה להסלמה, לאחר שנות שקט ביטחוני", נכתב בהודעת דובר צה"ל. עוד נמסר כי "על חמאס מוטלת האחריות המלאה למצב ולהשלכותיו". בצה"ל אומרים כי שלוש פצצות המרגמה שנורו לישראל ביום שישי, וגרמו לנזק בבית בשער הנגב, היו מתוצרת איראנית.

התקיפה ביום ראשון ברצועה הייתה השנייה מאז הירי שבוצע ביום שישי. כשעה לאחר הירי, תקפו מטוסים וטנקים של צה"ל עמדות נוספות של חמאס בצפון עזה. "התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח ישראל", נאמר בהודעת דובר צה"ל.