נתניהו: "הרב שפירא ידע שאני מחזיק במצפן של אהבת הארץ"

בהקלטה שפרסם לרגל עשור למות ראש ישיבת "מרכז הרב" לשעבר, אמר ראש הממשלה: "נהגנו לשוחח עמוק לתוך הלילה על הדרכים להבטיח את ארץ ישראל"
אוריה אלקיים
02 בינואר 2018
10:49

"הרב אברהם שפירא מעולם לא איבד את המצפן היסודי של אהבת הארץ, זה שהוא ידע שגם אני מחזיק ביד. תמיד התברכתי בתמיכתו" - כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בהקלטה שנחשפה הבוקר (שלישי) בתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב', ושתשודר הערב בישיבת "מרכז הרב" במלאת עשור לפטירת הרב אברהם שפירא, שעמד בראש הישיבה.

הקלטת ראש הממשלה נתניהו לרגל ציון עשור לפטירת הרב שפירא


עוד אמר נתניהו בהקלטה: "הרב שפירא השאיר עליי חותם. היינו משוחחים עמוק לתוך הלילה על הדרכים להבטיח את ארץ ישראל ואת מדינת ישראל. הרב עמד בראש המוסד המפואר שנקרא על שם הרב קוק, שהיה מקושר לסבי הרב נתן מיליקובסקי-נתניהו. הרב קוק גם הספיד את סבי בהר הזיתים, והקשר הזה הוא קשר אמיץ".

הרב אברהם שפירא עמד בראש ישיבת "מרכז הרב" מ-1982 ועד לפטירתו ב-2007, ונחשב לדמות מרכזית בציונות הדתית. בין השנים 1983-1993 כיהן שפירא גם כרב הראשי לישראל.

לאחרונה נפגש ראש הממשלה נתניהו עם בכירי רבני הציונות הדתית, ושוחח עמם על חשיבות התמיכה בו בשל "ניסיונות להפילו מהשלטון". נתניהו אמר בפתח המפגש כי "יש פה מאמץ פוליטי באמצעות הפגנות ודברים אחרים להפיל את הממשלה הלאומית בראשותנו שדואגת לארץ ישראל ונאבקת למענה".