צילום: רועי עלימה, פלאש 90

תיק ביטן: בכיר בחברת בנייה ציבורית חשוד בשוחד

הגורם עוכב לחקירה בחשד למעורבות בעבירות שוחד והלבנת הון. דניה סיבוס הודיעה לבורסה כי מתנהלת חקירה בעניינה. אמש חלה התפתחות משמעותית בתיק ביטן
רועי ינובסקי וליאל קייזר
03 בינואר 2018
08:21

המשטרה עיכבה הבוקר (רביעי) לחקירה באזהרה בכיר בחברה בנייה ציבורית, החשוד במעורבות בעבירות שוחד והלבנת הון בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון. אמש חלה התפתחות משמעותית בחקירה ובעניינו של חבר הכנסת דוד ביטן (ליכוד), וישנם מגעים מתקדמים בין המשטרה ליזם דרור גלזר לחתימה על הסכם עד מדינה. זאת בנוסף לפרסומים על מגעים עם משה יוסף, מקורבו של ביטן, באותו נושא.

בתוך כך, חברת אפריקה השקעות - הבעלים של חברת דניה סיבוס - הודיעה הבוקר לבורסה כי "למיטב ידיעתה מתנהלת חקירה משטרתית בקשר עם פרויקטים בהם מעורבת דניה סיבוס בראשון לציון". עוד מסרה החברה כי נכון למועד זה אין ברשותה פרטים נוספים על אודות החקירה.

מקורבו של ביטן משה יוסף העיד אתמול במשך כעשר שעות במשרדי יחידת להב 433. עדותו סותרת את גרסת ביטן בכמה פרשות. ביטן העיד שהעברות הכספים שתועדו בינו לבין יוסף הייתה במסגרת התחשבנות אישית, אולם יוסף סותר גרסה זו ואומר: "חלק מהכספים שהעברתי לביטן – כספי שוחד שהתקבלו מקבלנים". כמו כן, יוסף מסר חומרים למשטרה בעניינו של יו"ר הקואליציה לשעבר, ונשאל על חשודים נוספים בפרשה ועל קשריו עם משפחת ג'רושי. ביום חמישי יעומת ביטן עם עדות זו.

עדות משה יוסף מסבכת מאד את ראש עיריית ראשון לציון דב צור. יוסף מאשר את טענות המשטרה לפיהם צור העסיק בלי מכרז את אחד מהחשודים במתן שוחד – בתכנית שנרקמה בפגישה בין צור, ביטן ויוסף. יוסף ישוחרר ממעצר בית בתום חקירתו, לאחר 20 יום במעצר בית וקודם לכן כשבועיים בבית המעצר. המשטרה מבקשת הרחקתו של צור מהעירייה לתקופה ארוכה מאד – ארבעה חודשים ועדות יוסף היא הסיבה המרכזית לכך.

במסגרת חקירת החשדות לשחיתות בעיריית ראשון לציון. ביטן חשוד ביחד עם בכירים נוספים בעירייה, בין היתר, כי קיבלו שוחד מארגוני פשיעה שפעלו בעיר והטו מכרזים לטובת קבלנים ואנשי עסקים הקשורים לארגון.