מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינצבורג
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תיק ביטן: הבכיר שנעצר – מנכ"ל דניה סיבוס החשוד ששיחד את הח"כ

רונן גינצבורג עוכב הבוקר לחקירה ובסופה נעצר. הוא חשוד במתן שוחד ליו"ר הקואליציה לשעבר בתמורה לקידום מיזמי נדל"ן. מעצרו הוארך בשישה ימים
רועי ינובסקי
03 בינואר 2018
16:04

המנהל הבכיר בחברת הבנייה הציבורית שנעצר בפרשת תיק ביטן הוא מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינזבורג - כך הותר היום (רביעי) לפרסום. גינצבורג עוכב הבוקר לחקירה באזהרה במשטרה בחשד ששיחד את ח"כ דוד ביטן (הליכוד) בתמורה לקידום פרויקטי נדל"ן, זאת  במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו בשישה ימים.

גינצבורג נעצר בין היתר בעקבות עדותו של הקבלן משה יוסף, המקורב לביטן וחשוד כי תיווך לשוחד. השופט עמית מיכליס ציין כי יש חשד סביר לביצוע העבירות מצד גינצבורג. "במקרה שלפניי החשש משיבוש החקירה הוא בשל פעולות חקירה שיש לבצע. חלק מהמעשים נעשו הרחק מעיני הציבור", אמר מיכליס.

עוד הוסיף השופט כי "לא נעלמה מעליי העובדה שהחשד כלפי החברה פורסם באמצעי התקשורת, ובמובן זה החשוד יכול היה לשבש את החקירה. אולם כאשר ייחשפו בפניו חומרי החקירה יגבר החשש מאפשרות השיבוש".

פרקליטו של גינצבורג, עורך הדין איתן מעוז, ציין במהלך הדיון כי מנכ"ל דניה סיבוס משתף פעולה באופן מלא עם החוקרים וכי העובדות כולן ידועות. "לכן אין חשש לשיבוש הליכי חקירה".

חברת אפריקה השקעות - הבעלים של חברת דניה סיבוס - הודיעה הבוקר לבורסה כי "למיטב ידיעתה מתנהלת חקירה משטרתית בקשר עם פרויקטים בהם מעורבת דניה סיבוס בראשון לציון". עוד מסרה החברה כי נכון למועד זה אין ברשותה פרטים נוספים על אודות החקירה.

כמו כן, ראש עיריית ראשון לציון דב צור וסגנו יוסי חממי נחקרו היום שוב בלהב 433 במשך מספר שעות. אמש חלה התפתחות משמעותית בחקירת פרשת השחיתות בראשון לציון ובעניינו של ביטן, וישנם מגעים מתקדמים בין המשטרה ליזם דרור גלזר לחתימה על הסכם עד מדינה. זאת בנוסף לפרסומים על מגעים עם משה יוסף באותו נושא.

מקורבו של ביטן משה יוסף העיד אתמול במשך כעשר שעות במשרדי יחידת להב 433. עדותו סותרת את גרסת ביטן בכמה פרשות. ביטן העיד שהעברות הכספים שתועדו בינו לבין יוסף הייתה במסגרת התחשבנות אישית, אולם יוסף סותר גרסה זו ואומר: "חלק מהכספים שהעברתי לביטן – כספי שוחד שהתקבלו מקבלנים". כמו כן, יוסף מסר חומרים למשטרה בעניינו של יו"ר הקואליציה לשעבר, ונשאל על חשודים נוספים בפרשה ועל קשריו עם משפחת ג'רושי. ביום חמישי יעומת ביטן עם עדות זו.