יו"ר מרצ, זהבה גלאון
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

כפי שפורסם בכאן חדשות: מרצ סיכמה על פריימריז לכנסת וליו"ר המפלגה

יו"ר המפלגה זהבה גלאון ויו"ר הסיעה אילן גילאון קבעו: הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו ב-22 במרץ. חברים שיצטרפו למפלגה בשבועות הקרובים יוכלו להצביע
יואב קרקובסקי
04 בינואר 2018
11:39

יו״ר מרצ, זהבה גלאון, ויו״ר סיעת מרצ, ח״כ אילן גילאון, הודיעו היום (חמישי) כי הגיעו להצעה מוסכמת שיציגו חברי הכנסת של המפלגה לוועידתה. לפי הסיכום, הבחירות יתקיימו בפריימריז ליו"ר ולרשימה לכנסת, והבחירות לראשות המפלגה יתקיימו בחודש מרץ. הדברים פורסמו לראשונה ביום שישי האחרון בחדשות השבוע בכאן 11.

בבחירות אלו יוכלו להצביע חברי מרצ וכן חברים חדשים שיצטרפו בשבועות הקרובים. ההצעה המוסכמת שהשיגו גלאון וגילאון מבטיחה כי השינוי יוכל להשיג את הרוב המיוחס של 60% הנדרש כדי לבצע שינויים בתקנון המפלגה. 


על פי ההסכם שגובש, הבחירות ליו"ר מרצ וכן הבחירות לרשימת מרצ לכנסת ה-21 יערכו בקרב כלל חברי מרצ שיצטרפו למפלגה, עד לא יאוחר מחודש לפני מועד אותן בחירות. הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו ב-22 במרץ ויהיו זכאים להצביע 18,000 החברים שהתפקדו במפקד 2017 וכן מי שיתפקד עד 17 בפברואר 2018. 

עוד עולה מההסכם כי יובטח ייצוג למועמד חדש שלא כיהן כחבר כנסת בכל חמישיה, תקבע תקרת הוצאות הנמוכה מתקרת ההוצאה הקבועה בחוק, וכי ביום הבחירות יוצבו קלפיות בכל ישוב בו התפקדו לפחות 35 חברים למרצ -במטרה להבטיח נגישות לפריפריה.

ח"כ גילאון התייחס להסכם ואמר כי "שלמותה של מרצ וסיום הקרבות הפנימיים, חשובים יותר מכל דיון על שיטת בחירות. מטרתי היא להחזיר את מרצ לימיה כמפלגה גדולה, רלוונטית ומשפיעה. בכוונתי לנצח בבחירות כנסת ולהגדיל את כוחה של מרצ וכדי לעשות זאת לנצח בבחירות לראשות מרצ".