יאיר נתניהו
צילום: מרק ישראל סאלם, פלאש 90

יאיר נתניהו לבן של טייקון גז: "אבא שלי סידר לך 20 מיליארד דולר"

בהקלטות שפרסמה חברת החדשות נשמע בנו של רה"מ משוחח עם בנו של קובי מימון על מתווה הגז, במקביל לאישורו בכנסת בקיץ 2015, ומדבר באופן מבזה כלפי נשים במהלך בילוי שכלל מועדון חשפנות. משפחת נתניהו: "שפל חדש במסע הציד"
מערכת כאן
08 בינואר 2018
22:22

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, נשמע בהקלטות שנחשפו הערב (שני) בחברת החדשות, משוחח עם שני חברים, אחד מהם בנו של הטייקון קובי מימון, כשהם בגילופין. השיחה הוקלטה בעת חזרתם של נתניהו ושני חבריו מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב, בליווי מאבטח במימון המדינה, ובה נשמע נתניהו הבן משוחח על מתווה הגז, וכן מדבר על נשים באופן מבזה.

השיחה, שהוקלטה לפני כשנתיים, נסובה סביב חשפניות, יצאניות ומתווה הגז. נתניהו הבן נשמע אומר לבנו של קובי מימון: "אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". הוא הוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?".

במהלך ההקלטה נשמע יאיר מציע לחבריו את בת-זוגו לשעבר:"צריך לסדר אותה לחבר'ה - אני סוגר את כל החובות". בהמשך נשמעים השלושה מדברים על יצאניות ועל כספים רבים שבזבזו במועדוני חשפנות.


יאיר נתניהו מסר בתגובה: "צפיתי הערב בכתבה צהובה ומבישה שהציגה הקלטות סתר לא חוקיות משיחה שהתקיימה לפני שנתיים וחצי. בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים".

בנו של ראש הממשלה המשיך: "הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם. כמו כן, הדברים שאמרתי לניר מימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו".

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה להקלטות: "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית בערוץ 2, כל יציאה מהבית מושא לתחקיר וכל שיחה יעד להקלטת סתר".

התגובה ממשיכה: "רדיפה, שפיכות דמים ושיימינג - כל האמצעים כשרים בעיניכם לפגוע בממשלת הליכוד בראשות נתניהו, גם במחיר פגיעה חסרת מעצורים בבני משפחתו. אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי על ידי נהג במשרד ראש הממשלה".

לדברי המשפחה, "מסע הציד שלכם הגיע לשפל חדש וחסר תקדים עם פרסום הקלטת סתר של דברים שנאמרו בצחוק לפני שנתיים וחצי בין צעירים בבילוי עם אלכוהול. הדברים אינם ראויים לשידור בתכנית של רכילות זולה, לא כל שכן במהדורת חדשות מרכזית".


באשר לנושא אבטחת בניו של ראש הממשלה, נמסר מהמשפחה כי "גורמי האבטחה הם אלה שמחליטים על סידורי האבטחה וההסעה של בניו של ראש הממשלה. כשאתר איראני מפרסם את תמונותיהם של יאיר ואבנר וקורא לחיסולם, כנראה שיש לגורמי האבטחה סיבה טובה לעשות זאת".

בהתייחס לטענה של נתניהו הבן באשר לפעולות של אביו עובר קובי מימון, נטען בתגובת המשפחה כי "לראש הממשלה אין שום קשר עם קובי מימון, אותו פגש רק פעם אחת לפני כעשר שנים. ראש הממשלה נתניהו העביר את מתווה הגז דווקא משום שרצה להציב תחרות לשדה הגז תמר שבבעלותו של קובי מימון. ראש הממשלה כלל לא ידע על הקשר בין בנו יאיר לבנו של קובי מימון".

בתוך כך, חברי הכנסת מוסי רז ומיכל רוזין (מרצ) הודיעו הערב כי יפנו ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לבדוק את צרכי האבטחה של יאיר נתניהו ואת יחסי ראש הממשלה וקובי מימון."מפרסום הקלטת עולה חשד שטרם אישור מתווה הגז היו קשרים פסולים בין משפחת נתניהו למשפחת מימון שמהווים ניגוד עניינים בקבלת ההחלטות במתווה" טענו השניים. "מדובר ביחסים שנחשפים לראשונה ומעלים שאלות מהותיות על ניגוד העניינים של נתניהו, בייחוד שהוא חרף נפשו ולא בחל בשום אמצעי כדי לקדם את המתווה".