פעילות כוחות הביטחון סמוך לקוסרא
דובר צה"ל

כתבי אישום נגד שני מעורבים נוספים בתקיפת המטיילים ליד קוסרא

השניים מואשמים בתקיפה בנסיבות מחמירות ובתקיפה הגורמת חבלה של ממש. בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום נגד שני מעורבים נוספים
ענבל תמיר
09 בינואר 2018
17:15

לבית המשפט הצבאי בשומרון הוגשו היום (שלישי) כתבי אישום נגד שניים מהפלסטינים שהוא מעורבים בתקיפת המטיילים ליד קוסרא בנובמבר. התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

אחד הנאשמים, רזק אבו רידה, מואשם בתקיפה בנסיבות מחמירות. לאבראהים ואדי מיוחסת עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. השניים מואשמים גם בעבירות נוספות.

לפני שלושה שבועות הוגש נגד מעורב נוסף בתקיפה, מוחמד ואדי, כתב אישום המייחס לו עבירה של ניסיון לגרימת מוות בכוונה. בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום נגד שני מעורבים נוספים בתקיפה.

אירוע התקיפה בקוסרא התרחש ב-20 בנובמבר. קבוצה של נערים ישראלים, שהיו בטיול בר מצווה עם כמה מלווים מבוגרים, הותקפו באבנים על ידי פלסטינים. אחד ההורים פתח באש, ומהירי נהרג אחד הפלסטינים - מוחמד עודה בן ה-48. בימים שלאחר האירוע פרצו בקוסרא הפגנות, ותושבים מקומיים התעמתו עם חיילי צה"ל. בעקבות האירועים עצרו כוחות הביטחון כ-20 חשודים בתקיפת המטיילים. 

בתחקיר שפרסם צה"ל כשבועיים לאחר התקיפה, נכתב כי הגורם הישיר לירי של האב הישראלי היה "ניסיון פגיעה במתיישבים על ידי פלסטינים, תוך סיכון חייהם של המתיישבים". עם זאת, בצה"ל הבהירו כי הטיול נערך ללא תיאום - כנדרש. מאוחר יותר נקבע בתחקיר של המשטרה כי הירי היה הגנה עצמית, לאחר שהמטיילים "חשו בסכנת חיים".