זירת הפיגוע ירי בשומרון, הערב
צילום: מאור לביא/TPS

פיגוע בשומרון: ישראלי נרצח מירי ליד חוות גלעד; מצוד אחר היורים

הרב רזיאל שבח, אב לשישה בן 35, נהג בכביש 60 כאשר נורה בצווארו מאש שנפתחה מרכב חולף; צה"ל במצוד אחר היורים
כתבי כאן חדשות
09 בינואר 2018
20:34
עודכן ב 22:38

פיגוע בשומרון: הרב רזיאל שבח, תושב חוות גלעד בן 35 ואב לשישה, נרצח הערב (שלישי) מירי בצווארו מרכב חולף בכביש 60, ליד חוות גלעד. כוחות צה"ל מנהלים מרדף אחר היורים, ועורכים בדיקות בכניסות לכפרים באזור. כוחות רפואיים של צה"ל ומגן דוד אדום טיפלו בו בשטח ופינו אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם הידרדר מצבו ונקבע מותו. מיד לאחר המקרה, שבח הצליח לטלפן למד"א ואמר: "ירו בי ליד חוות גלעד". 

הפיגוע התרחש בסביבות השעה 20:00 בערב, בין צומת ג’ית לחוות גלעד על כביש עוקף שכם דרום (ציר גלעד). איש איחוד הצלה מתן משולם, שהוזעק למקום, סיפר לחדשות הערב בכאן 11: "היו לו פציעות במקומות שונים בגוף והוא פונה מעורפל הכרה לבית החולים. הוא נסע לבד ברכב שלו, ומולו הגיע רכב שהנהג ביצע רסס לעברו".

 שבח היה אב לשישה, רב ומוהל, ומתנדב רפואה במועצה האזורית שומרון. הוא התגורר זה עשור בחוות גלעד והיה דמות בולטת במקום.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אומר כי הוא סמוך ובטוח שכוחות הביטחון הפועלים באזור הפיגוע יביאו את האחראים לדין, ולא יאפשרו לטרור להרים את ראשו. חבר הכנסת בצלאל סמוֹטריץ' מהבית היהודי סיפר כי הפיגוע אירע זמן קצר לפני שעבר במקום וכי סייע בהגשת עזרה ראשונה. הוא קרא לשר הביטחון אביגדור ליברמן להנחות את כוחות הביטחון לפעול ביד קשה, ולהבהיר לפלסטינים כי ישלמו ביוקר על כל פיגוע.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מסרה כי "מדינת ישראל מחויבת להגביר את אמצעי הבטחון בכבישי יהודה שומרון, ולהמשיך להילחם בטרור על כל זרועותיו: מבצעי פעולות טרור לצד מי שממממן טרור ומספק רשת כלכלית למשפחות מחבלים".

יושב ראש מועצת יש"ע חננאל דורני בא למקום הפיגוע ואמר כי הרשות הפלסטינית המעודדת טרור ומשלמת למחבלים, נושאת באחריות הישירה והבלעדית לפיגוע. הוא קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו ולממשלה להפסיק לממן את "רשות הטרור", כלשונו.

בחמאס בירכו הערב על הפיגוע. ערוץ הטלוויזיה של הארגון, אלאקסא, פרסם את התגובה: "מה שקרה זו פעולת גבורה, אנו מדגישים שההתנגדות נמשכת והיא היא הברירה של העם הפלסטיני".

אחר הצהריים סוכל ניסיון פיגוע דקירה בצומת שילה, כאשר פלסטינית נעצרה כשברשותה סכינים יפניות ובקבוק עם חומר דליק. לפי צה"ל, אזרח שהיה במקום שלף לעברה אקדח וקרא לעברה. בשלב זה החשודה השליכה את הסכין שהייתה בידה ואת הבקבוק. על פי החשד, הפלסטינית התכוונה לפגוע באנשים שעמדו בתחנת אוטובוס שנמצאת במקום.

השתתפו בהכנת הידיעה: ענבל תמיר, יערה שפירא, רועי שרון, גילי כהן, זאב קם, גל ברגר ויעל אוחנה