(צילום: סרג' אטל, פלאש 90)

בבנק הבינלאומי לוקח חודש לעבור לחשבון דיגיטלי

בחשבון הירוק של הבינלאומי אין עמלות עו"ש, אבל זה בכלל לא פשוט להצטרף אליו
פולי טובמן
10 בינואר 2018
17:16

ההחלטה שלי לשנה החדשה היתה פשוטה: להפוך לאדם מבוגר ואחראי שחוסך כסף. אז החלטתי לדבר עם הבנק שלי - הבנק הבינלאומי - ולדרוש להפסיק לשלם עמלות. הרי כל כך הרבה בנקים מציעים את זה ללקוחות מצטרפים, למה שהבנק שלי לא ירצה לשמר אותי כלקוחה ולהשוות תנאים.

אז התקשרתי. אחרי שעה ענתה פקידה שבישרה לי: "יש לנו חשבון ירוק - שבו לא משלמים עמלות בכלל ומשתמשים רק בשירותי האינטרנט - ואת זכאית לו!". כנראה שאני זכאית לשירות מהיום שבו הוא הושק, כי אני יכולה לספור על יד אחת את מספר הפעמים שפניתי פיזית לסניף שלי בשנים האחרונות. אבל אף אחד מעולם לא טרח לספר לי על זה, מבחינת הבנק שלי הייתי יכולה לעולם לא לגלות על החשבון הזה וזה היה בסדר. וזה לא נגמר פה.

לחשבון הירוק אפשר להצטרף דרך אתר האינטרנט של הבנק. ניסיתי לעשות זאת, ורוצים לגלות מה קרה? זה פשוט לא עובד. כן, אני רוצה שירות דיגיטלי ונטול עמלות, אבל אין לי אפשרות להירשם אליו בעצמי דרך אתר האינטרנט.

חשבון שמאפשר התנהלות רק דרך האתר ואתר שלא נותן להצטרף לחשבון (צילום מסך מאתר הבנק הבינלאומי)חשבון שמאפשר התנהלות רק דרך האתר ואתר שלא נותן להצטרף לחשבון (צילום מסך מאתר הבנק)

אבל גם כשהאופציה תחזור להיות פעילה, לבנק שלי ייקח לא פחות מחודש לאשר את החשבון הירוק ונטול העמלות. בינתיים, אני אמשיך לשלם.

מהבינלאומי נמסר כי "החשבון הירוק מופיע באתר הבנק, בפרסומים שיווקיים ובעת השקתו  גם כיכב בקמפיינים של הבנק. כל לקוח שמעוניין יכול להפוך את חשבונו לחשבון ירוק ואין צורך בפתיחת חשבון חדש. המעבר לחשבון הירוק הינו מהיר אך נכנס לתוקף רק בתחילת חודש וזאת משום שעמלות דמי ניהול חשבון מחויבות ברמה חודשית ולא יום ביומו. לגבי התקלה בכניסה לדף באתר, היא בטיפול".

polinat@kan.org.il