עימותים ברצועה
צילום: אי-פי

הפלסטינים: שני נערים נהרגו מאש צה"ל בעימותים בעזה וסמוך לשכם

על פי הדיווחים, אחד מהנערים נהרג בעימותים על גבול הרצועה, והשני בעימותים שהתפתחו ליד שכם בעקבות פעילות צה"ל אחרי הפיגוע בחוות גלעד
גל ברגר
11 בינואר 2018
18:46

שני נערים פלסטינים נהרגו היום (חמישי) מירי של צה"ל, במהלך עימותים עם כוחות הביטחון - כך דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים. על פי הדיווחים, אחד הנערים נורה בראשו מאש צה"ל באזור הכפר עראק בורין ליד שכם, ואילו השני בגבול עם רצועת עזה. במוקד הראשון התפתחו עימותים בעקבות הצבת בטונדות במקום, במסגרת פעילות צה"ל מאז פיגוע הירי שלשום.

הפלסטיני השני, בן 16, נהרג מירי צה"ל בעימותים בעזה. האירוע התרחש ליד גדר המערכת ממזרח למחנה הפליטים אל-בורייג' שבמרכז הרצועה, לאות מחאה על הצהרת טראמפ בעניין ירושלים. גורם רפואה בעזה מסר כי שלושה בני אדם נוספים נפצעו מהירי, ומצבו של אחד מהם קשה.

כוחות צה"ל באזור הכפר עראק בורין:

انتشار قوات الاحتلال قرب بلدة عراق بورين

جانب من انتشار قوات الاحتلال قرب بلدة عراق بورين قضاء نابلس قبل قليل.

‎Posted by ‎شبكة قدس الإخبارية‎ on‎ חמישי 11 ינואר 2018

מקורות פלסטינים דיווחו כי צה"ל המשיך היום בפעילות בכפרים באזור שכם והציב בטונדות בכניסות לכמה כפרים בעקבות הפיגוע השבוע בחוות גלעד. בכמה מוקדים הוצבו מחסומים והחיילים בדקו כלי רכב עוברים ושבים.

בנוסף, לוחמי מג"ב עצרו באחת מעמדות הבידוק במערת המכפלה בחברון שלוש חשודות, שאחת מהן נשאה על גופה סכין. בחיפוש שערכו הלוחמים נמצאו שני סכינים נוספים. החשודות ככל הנראה תכננו לבצע פיגוע דקירה.