צילום: אי-פי

בגלל טראמפ: שגריר ארה"ב בפנמה החליט להתפטר

ג'ון פילי החליט לעזוב את תפקידו בעקבות האמירות של טראמפ נגד מהגרים. במכתב ההתפטרות כתב כי הוא מרגיש שאינו יכול להמשיך ולשרת את הנשיא
רויטרס
12 בינואר 2018
18:42

שגריר ארצות הברית בפנמה, ג'ון פילי, טייס מסוקים לשעבר בחיל הים, התפטר היום (שישי) מתפקידו. פילי אמר למחלקת המדינה כי הוא מרגיש שאינו יכול להמשיך ולשרת את הנשיא דונלד טראמפ, לאחר שדווח כי כינה את מדינות אפריקה "מחורבנות".

"חתמתי על שבועה לשרת בנאמנות את הנשיא ואת ממשלתו בצורה לא פוליטית, גם אם איני מסכים עם מדיניות מסוימת. המנחים שלי הבהירו שאם אני מאמין שאני לא יכול לעשות זאת, אהיה מחויב להתפטר מתוך כבוד. הגיע הזמן", כתב פילי במכתב ההתפטרות שלו.

דוברת מחלקת המדינה אישרה את עזיבתו של פילי וטענה כי "הוא הודיע לבית הלבן, למחלקת המדינה ולממשלת פנמה על החלטתו לפרוש". השגריר יעזוב את תפקידו במרץ 2018.

הלילה דווח כי הנשיא טראמפ שוב התבטא בחריפות נגד מהגרים ואמר במהלך דיון עם מחוקקים בסוגיית ההגירה: "למה שארצות הברית תקבל עוד מהגרים מהאיטי וממדינות מחורבנות נוספות באפריקה, ולא ממקומות כמו נורבגיה?".

בבית הלבן לא הכחישו את הדיווח על דברי טראמפ. דובר הבית הלבן ראג' שאה אמר בתגובה כי בעוד שפוליטיקאים מסוימים בוושינגטון בוחרים להיאבק למען מדינות זרות, הנשיא טראמפ נלחם ויילחם תמיד למען העם האמריקני. עוד נמסר כי נשיא ארצות הברית מעוניין לקלוט אך ורק מהגרים שיתרמו לחברה ולכלכלה וישתלבו באומה האמריקנית האדירה.