יו"ר מרצ זהבה גלאון
צילום: בן קלמר, פלאש 90

גלאון: גורמים במפלגת העבודה במגעים להצטרפות למרצ

יו"ר מרצ אמרה: "אבי גבאי אותת לרבים שהם לא רצויים במפלגתם. שיבואו אלינו". ברקע, אלדד יניב ציין כי בכוונתו להתמודד בבחירות כאיש שמאל, אך לא בקרוב. "קודם צריך לנקות את השחיתות ולסיים את כהונת נתניהו"
לירן כוג'הינוף
13 בינואר 2018
11:42
עודכן ב 11:59

יו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה היום (שבת) כי היא נמצאת במגעים עם גורמים במפלגת העבודה להצטרפות למרצ. באירוע שבת תרבות בתל אביב אמרה גלאון: "אבי גבאי אותת לרבים שהם לא רצויים במפלגתם, ואני בהחלט אומרת להם לבוא למרצ". לדבריה, הדבר אפשרי בעקבות מהלך פתיחת הפריימריז במפלגה שקידמה. "המהלך של פתיחת מרצ לפריימריז היה רק השלב הראשון בתוכנית להפיכת את השמאל לגורם פוליטי חזק, משפיע ומשמעותי. בחודשים האחרונים אני במגעים עם גורמים במפלגת העבודה שאני רוצה שיחברו אלינו. עכשיו זה אפשרי, וביחד נקים את המחנה השמאלני", אמרה.


ברקע, עו"ד אלדד יניב, ממארגני המחאה נגד "השחיתות השלטונית", אמר היום כי בכוונתו להתמודד בבחירות כאיש שמאל, אך לא בקרוב. "קודם צריך להצליח לנקות את השחיתות ולסיים את כהונת נתניהו". אמר. לדבריו, "בניגוד לנתניהו אף אחד לא ממן אותנו. ההפגנה שלנו בכיכר הבימה בתל אביב היא עממית ולא מהונדסת. הדבר היחד שעולה כסף זה מערכת ההגברה שאנו משלמים עליה באמצעות איסוף כסף". יניב התייחס גם למעורבותו הגוברת של רה"מ לשעבר אהוד ברק, ואמר: "אני לא חושב שהוא צריך לחזור לפוליטיקה. כוח זה דבר משחית, וברק היה יותר מדי שנים בפוליטיקה".

השבוע הכריזה ח"כ תמר זנדברג כי תתמודד על ראשות מרצ בבחירות שיערכו בחודש מרץ. "החלטתי להתמודד על מנת להרים את המפלגה ואת השמאל הישראלי מהקומה השפופה שהם נקלעו אליה". לדבריה, "הימין הפך את השמאל לשק חבטות, הגיע הזמן שנרים את הראש ונשיב מלחמה. אביא 10 מנדטים".