ביטן בצאתו מחקירה ביחידת להב 433, בחודש שעבר
צילום: פלאש 90

התפתחות דרמטית בתיק ביטן: הח"כ יזומן לחקירה נוספת

יו"ר הקואליציה יעומת עם כמה עדויות המפלילות אותו לכאורה, בין היתר של איש העסקים משה יוסף והיזם דרור גלזר. עו"ד של ביטן: "הוא לא מודאג". בשבוע שעבר פורסם לראשונה בכאן 11 כי גלזר בדרך לחתום על הסכם עד מדינה
רועי ינובסקי
14 בינואר 2018
14:31

התפתחות דרמטית חלה הבוקר (ראשון) בחקירת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון. בעקבות זאת יזומן בקרוב ח"כ דוד ביטן (הליכוד) לחקירה נוספת, שבה יעומת עם כמה עדויות שמפלילות אותו לכאורה, בין היתר של איש העסקים משה יוסף והיזם דרור גלזר.

גלזר עצמו נחקר היום במשרדי להב 433 ומסר עדות על קשריו עם יוסף ועם ח"כ ביטן. על פי החשד, יזם הנדל"ן העביר סכום של 250 אלף שקלים למשה יוסף על מנת שיקדם פרויקטים שלו בתל אביב באמצעות ביטן. עדותו של גלזר מצטרפת לעדות מפלילה שמסר משה יוסף, החשוד כי קיבל כספים מקבלנים ואנשי עסקים כדי לקדם ענייניהם מול חברי כנסת ובכירי עיריית ראשון לציון.

בא כוחו של ביטן, עו"ד אפרים דמרי, התראיין הערב לכאן רשת ב' ואמר כי ביטן לא הופתע מההתפתחוית האחרונות וכי יש לו "תשובות טובות" לגבי גלזר ויוסף. לדבריו, "ביטן לא נפל מהרגליים, לא כשמשה יוסף החליט לחתום על הסכם עד מדינה וכנ"ל לגבי גלזר. יש לו תשובות טובות לגבי שניהם וזה לא מטריד את מנוחתו", אמר בראיון לתכנית כאן הערב. "אין שום רבב פלילי במעשיו של ביטן, גם לגבי העניין עם גלזר. אנחנו מתלבטים לפני כל חקירה האם לשתוק לאור כל הפרסומים בתקשורת נגדו".

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בכאן 11 כי המשטרה צפויה לחתום על הסכם עד מדינה עם  גלזר, החשוד במתן שוחד ליו"ר הקואליציה לשעבר. במסגרת ההסדר המסתמן, גלזר ירצה עונש מאסר של חצי שנה וישלם קנס של מאה אלף שקלים. הוא יעיד על כספים שהעביר למקורבו של ביטן, משה יוסף, שהגיעו לאחר מכן לחבר הכנסת. על פי החשד, בתמורה לכסף שקיבל, סייע ביטן לגלזר לקדם פרויקט בנייה שלו בתל אביב, באמצעות המשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי.


מדובר בהסכם שמשתלם מאוד לשני הצדדים. בלי ההסכם גלזר היה צפוי לרצות עונש מאסר בסדר גודל של שנה וחצי, ואולי אף יותר מכך. הפרקליטות והמשטרה, מצדן, לא מוותרות על עונש המאסר, ובמקביל מחזקות את הראיות נגד ביטן ונגד גלעדי.

כמה ימים לפני כן נחקר ביטן בפעם החמישית במשרדי היחידה להב 433, אך חקירתו הופסקה לאחר שעה וחצי בלבד לאחר ששמר שוב על זכות השתיקה. עם זאת, הוא הציג לחוקריו את רשימת האורחים והמתנות מהחתונה של בתו, כפי שהתבקש לעשות על ידי המשטרה.

קודם לכן, יוסף, המכונה בידי החוקרים "הבנקאי של ביטן", העיד במשך כעשר שעות במשטרה. עדותו סותרת את גרסתו של ביטן, שטוען כי העברות הכספים שתועדו בין השניים היו התחשבנות אישית. "חלק מהכסף שהעברתי לביטן - שוחד מקבלנים", אמר יוסף לחוקריו.