ח"כ דוד ביטן
צילום: פלאש 90

חשד: דוד ביטן תיווך בין מנכ"ל דניה סיבוס למשרד התחבורה

המשטרה חושדת שעידן פרץ, ראש מטה שר התחבורה ישראל כ"ץ, ארגן פגישה עם מנכ"ל החברה לבקשת יו"ר הקואליציה לשעבר. על פי החשד, המנכ"ל העביר למשה יוסף מאות אלפי שקלים, כשחלק מהכסף יועד לכאורה לביטן
רועי ינובסקי
15 בינואר 2018
20:20

המשטרה חושדת שיו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן, תיווך בין מנכ"ל חברת דניה סיבוס למשרד התחבורה לצורך קידום ענייני החברה - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. לפי החשד, ביטן ביקש מעידן פרץ, ראש מטה שר התחבורה ישראל כ"ץ, לארגן פגישה בין מנכ"ל דניה סיבוס, החשוד בפרשה, לבין מנכ"ל משרד התחבורה דאז.

דניה סיבוס ביקשה ממשרד התחבורה להתערב בקידום הקמת תחנות דלק בכביש 431, לאחר שהאישור להקמתן התעכב במשך שנים. מנכ"ל החברה חשוד ששילם מאות אלפי שקלים למשה יוסף, אחד החשודים המרכזיים בפרשה, כדי שיקדם את ענייניו. המשטרה בודקת האם מדובר בכספי שוחד שהועברו לביטן.

פרץ נחקר בשבוע שעבר באזהרה במשרדי להב 433 פעם נוספת. בחקירתו טען כי העביר את פניית דניה סיבוס לקיים את הפגישה עם מנכ"ל משרד התחבורה לח"כ ביטן, כפי שנהוג לעשות וכחוק. על פי ממצאי החקירה, השר כ"ץ עצמו לא מעורב בפרשה. מקורבי ביטן מכחישים כי הוא פעל בעניין דניה סיבוס.

עו״ד איל כהן המייצג את עידן פרץ מסר בתגובה: "אנו מכבדים את בקשת המשטרה לפיה אין להתבטא בתקשורת בנושא החקירה ובשל כך לא נוכל להגיב לגופו של ענין. יחד עם זאת יובהר כי מר פרץ השיב לשאלות החוקרים באופן מפורט ושיתף פעולה באופן מלא, ולטענתו פעל בנושא שנחקר לגביו על פי דין, ביושר ובשקיפות וכי לא נפל כל רבב במעשיו".

אתמול דווח כי ביטן יזומן לחקירה נוספת בעקבות התפתחות דרמטית, שבה יעומת עם כמה עדויות שמפלילות אותו לכאורה, בין היתר של איש העסקים משה יוסף והיזם דרור גלזר. על פי החשד, יזם הנדל"ן העביר סכום של 250 אלף שקלים ליוסף, על מנת שיקדם פרויקטים שלו בתל אביב באמצעות ביטן.