אסף הראל
צילום מסך

אסף הראל: מנצח לשעבר ב"תלמה ילין" הטריד אותי מינית

במאמר שפרסם באתר "הארץ", טען העיתונאי כי הוא וחבריו לספסל הלימודים חוו ניצול מיני על ידי מנחם נבנהויז לפני כ-20 שנה. מנהל התיכון פנה להורים: "מזועזעים מהידיעה, המנצח כבר אינו מועסק"
לירן כוג'הינוף
16 בינואר 2018
17:23

העיתונאי אסף הראל חשף היום (שלישי) הטרדה מינית שחווה על ידי מנצח לשעבר בתיכון "תלמה ילין" בגבעתיים, בעת לימודיו שם לפני כ-20 שנה. במאמר שפרסם באתר "הארץ", טען הראל כי המנצח, מנחם נבנהויז, הטריד וניצל מינית אותו ותלמידים נוספים בבית הספר.

"הוא היה מנצח נערץ", שחזר הראל בסרטון שפרסם. "כל הנגנים בתלמה ילין החזיקו ממנו הכי מבין...הוא היה איש כריזמטי, מצחיק, עם אוזן מאוד רגישה והמון הבנה במוזיקה, אז לקחתי אצלו שיעורים פרטיים. אני זוכר שבאתי לשיעור...ואז מנחם הציע לי מסאז' כדי לעזור לשרירים. חשבתי שזה יפה מצדו, ואז הוא הציע שבמקום שיעור נשחק בכל מיני משחקים עם שלל הצעות מגונות...כל מיני דברים שלא נשמעו לי כיפיים".

הראל המשיך: "הקטע המדהים הוא שאני לא לגמרי זוכר מה היה שם. יכול להיות שלא היה כלום והוא רק הציע, יכול להיות שהיה והדחקתי. אמרתי לחברה שלי: אם לי הוא הציע, הוא בטח הציע לעוד תלמידים". לדבריו, כשיצר קשר עם חברים לספסל הלימודים, התברר לו כי נבנהויז הטריד ותקף אותם מינית - כולל ביצוע מעשי סדום וקיום יחסי מין עימם.

בעקבות הדברים, מנהל תלמה ילין משה פילוסוף הפיץ מכתב להורי התלמידים שבו הוא מבהיר כי נבנהויז כבר אינו נמנה על מערכת החינוך זה יותר מחמש שנים. "כולנו מזועזעים מהידיעה ומוקיעים כל התנהגות פוגענית באשר היא", הבהיר.