היועמ"ש אביחי מנדלבליט
צילום: פלאש 90

בלעדי: התבטאות נדירה של היועמ"ש על חקירות נתניהו

במסגרת דברים שנשא באירוע באוניברסיטת תל אביב התייחס מנדלבליט לחקירות ואמר: "אם היינו מסיימים את הדברים מהר לא היינו מגיעים לחקר האמת"
תמר אלמוג
19 בינואר 2018
14:53

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט יצא היום (שלישי) בהתבטאות נדירה על חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 1000 ותיק 2000. במהלך אירוע לזכר פרופסור זאב סגל באוניברסיטת תל אביב,  אמר מנדלבליט כי התיקים אינם פשוטים ויש הרבה פרטים חשובים.

עוד ציין היועמ"ש כי בניגוד לביקורת שמוטחת על התמשכות החקירה, כל הפעולות כעת הן הכרחיות לחקר האמת. "הדבר הקל היה לסיים את התיק לפני שנה", אמר מנדלבליט, "אבל זה לא היה הדבר הנכון. איני יודע מה היתה התוצאה אם היינו פועלים כך, אך לא היינו מגיעים לחקר האמת". הוא הוסיף כי יש שיתוף פעולה עם המשטרה ומהלכי החקירה נעשו בהסכמה.

בשבוע שעבר אמר פרקליט המדינה שי ניצן כי חקירות נתניהו יסתיימו בתוך כמה שבועות. "אם מדמים אתם שחקירת ראש הממשלה היא קלה - זה דמיון", אמר ניצן בוועידת גלובס בתל אביב והוסיף כי "החקירה מעמיקה ולא מוכתבת על ידי שיקולים פוליטיים".

גם שרת המשפטים איילת שקד התייחסה באותה ועידה לחקירותיו של ראש הממשלה: "זה לא דבר נעים, ודאי שזה מכביד - אך צריך להיזהר שחקירות לא יהפכו לכלי לחיסול פוליטי". על הקלטת של בנו של נתניהו, שפורסמה השבוע, אמרה שקד כי "הקלטות משיחות סגורות הן תופעה מאוד בעיתית. זה פוגעני ומסוכן".