צילום: פלאש 90

מפגינים הפריעו למנדלבליט בזמן תפילה בבית כנסת

היועמ"ש עזב את המקום באמצע התפילה בעקבות שמונה בני אדם שעמדו מחוץ למבנה וקראו נגדו. התקרית זכתה לגינויים נרחבים, בין היתר מצד אלדד יניב, ממארגני ההפגנות בפ"ת ובת"א
שרון עידן, תמר אלמוג ואוריה אלקיים
20 בינואר 2018
21:01

שמונה בני אדם הפגינו הערב (שבת) מחוץ לבית הכנסת בפתח תקווה, בו התפלל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. כתוצאה מכך, הוא נאלץ לעזוב את המקום. למקום הוזמנה ניידת משטרה. לטענת המתפללים, מנדלבליט, שהגיע לומר קדיש על אמו, יצא מבלי שהספיק להשלים את התפילה. התקרית זכתה לגינויים נרחבים, בין היתר מצד אלדד יניב, ממארגני ההפגנות נגד "השחיתות השלטונית". "אין לאנשים האלה כל קשר למחאה ולמפגינים", ציין בשיחה עם "כאן".


המפגינים תועדו קוראים "לקחו לנו את המדינה, יש כאן הדתה". בנוסף, לפי אחד המתפללים שנכח במקום, הפעילים קראו קריאות נגד היועמ"ש ומתפללי בית הכנסת "המדינה באבל בגללו ואתם מסייעים לו". המתפללים מצדם קראו למפגינים "עוכרי ישראל" וזעמו על כך שהם מפריעים לאדם לנהוג "לפי אורחות חייו".

בתגובה לאירוע אמר משה כהן, דובר משרד המשפטים, כי לדעתו האישית ומתוך היכרותו עם מנדלבליט, מדובר בהתנהגות הראויה לכל גינוי. "ממש בושה וחרפה. אלה אנשים קיצוניים שמפיצים הסתה ושקרים, ואין להם שום מעצורים. נחצים פה קווים אדומים", אמר. בנוסף אמרה שרת המשפטים איילת שקד: "קווי המחאה הלגיטימית נחצים בתקופה האחרונה. הטרדה בשבת ובבית כנסת של היועמ"ש זו בריונות אלימה והתנהגות מבזה".