חברי בל"ד בכנסת לפני שנתיים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשטרה: להעמיד לדין שלושה ח"כים מבל"ד בעבירות טוהר המידות

זועבי, זחאלקה ואזברגה עומדים בפני כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות נוספות. הפרטים פורסמו לראשונה לפני כשבועיים. בל"ד: "רדיפה פוליטית"
רועי ינובסקי
23 בינואר 2018
13:39

המשטרה הודיעה היום (שלישי) על סיום חקירת פרשת השחיתות בבל"ד בהמלצה להעמיד לדין שלושה חברי כנסת מטעמה בגין עבירות טוהר המידות. הפרטים פורסמו לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 לפני כשבועיים. 

חברי הכנסת החשודים הם חנין זועבי, ג'מאל זחאלקה וג'ומעה אזברגה. יחד איתם ממליצה המשטרה להעמיד לדין גם כמה בעלי תפקידים מרכזיים נוספים במפלגה. הם חשודים בשורה של עבירות ובהן עבירות של קבלת דבר במרמה, זיוף, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים.

החקירה נפתחה בעקבות דיווחים שהעבירה המפלגה למבקר המדינה באשר לכספי תרומות בבחירות 2013 ובהמשך לדיווחים על הוצאות בבחירות 2015. תיק החקירה הועבר כעת לעיון הפרקליטות כדי להחליט האם להעמיד את החשודים לדין.

בבל"ד דחו את החשדות נגד חברי ופעילי המפלגה. בתגובה שפרסמה המפלגה נכתב: ״זו הסלמה מסוכנת ברדיפה הפוליטית נגד הנהגת הציבור הערבי, בהמשך להסתה הפרועה של פוליטיקאים נגד מפלגות ערביות. המשטרה מנסה להפוך עניין מנהלי או אי סדרים כספיים לכאורה במערכת הבחירות לעניין פלילי כדי לאזן המלצות בעניין נתניהו.

"חשוב לציין כי איש בבל"ד לא נחשד או נחקר על קבלת טובות הנאה או כספים לעצמו. בל״ד בטוחה שבסופו של יום החשדות יתבררו כמופרכות".