משפחת ליפניק וזירת התאונה
צילום: דוברות המשטרה

"לא מעכלים את המציאות שהלכו לנו ככה שני ילדים"

אליס זימן, שכנה של משפחת ליפניק ששניים מילדיה בני 8 ו-12 נהרגו בתאונה בשומרון, לכאן רשת ב': "הנהיגה פה היא כמו רולטה רוסית"
מורן שכניק וענבל תמיר
24 בינואר 2018
13:45

ביישוב שבי שומרון נפל היום (רביעי) אבל בעקבות מותם של רואי ליפניק בן ה-8 ואורי ליפניק בת ה-12 בתאונת הדרכים הקטלנית על כביש 557, סמוך לכניסה ליישוב. אליס זימן, חברה של המשפחה המתגוררת אף היא בשבי שומרון, סיפרה בראיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' כי "היה קשה ללכת לישון הלילה. היישוב כולו חפוי ראש ועוד לא הצלחנו לעכל".

"שמענו על התאונה כמה דקות אחרי שקרתה. הייתה אי-ודאות והאמת היא שלא רצינו שהתמונה תתבהר", שחזרה זימן. אם המשפחה, שירלי, הובהלה לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב קשה ולדברי חברתה, עדיין לא עודכנה על מות שניים מילדיה. "לקח 20 דקות לחלץ אותה מהרכב", אמרה.

אביהם של הילדים, אוהד, נפצע באורח קל בתאונה וקיבל את הבשורה על מותם של רואי ואורי. "הוא ממש גיבור", העידה זימן. "הוא ישר הביע רצון לתרום את איבריהם". האח הגדול במשפחת ליפניק, שאמור לחגוג בחודש הבא את בר המצווה, נפצע קשה אף הוא, אך בבית החולים עדכנו כי לא נשקפת לו סכנת חיים.

זירת התאונה סמוך לשבי שומרון. "אין תחושת בטיחות" (צילום: דוברות המשטרה)

השכנה המשיכה ושחזרה את השעות שאחרי התאונה: "היינו שם איתם כדי לחבק את הקרובים ולהראות שאנחנו איתם. אנחנו מתפללים ביחד איתם ועדיין צריכים לעכל את זה, להוריד את המציאות שהלכו שני ילדים מתוקים".

על פי החקירה הראשונית של נסיבות התאונה, נהג הרכב הפלסטיני שהיה מעורב בה ונהרג אף הוא, פתחי אבו-שיהאב, נסע במהירות ואיבד שליטה על רכבו. הוא פגע במעקה בטיחות ונזרק למרכז הנתיב שבו נסעה משפחת ליפניק.

"התשתיות בסדר, הבעיה היא בחומר האנושי", האשימה זימן. "מי שחי פה ידוע שהערבים נוהגים כמו פראי אדם. זה כמו רולטה רוסית. יש משטרה בדרכים, אבל אין תחושה אכיפה ואין מודעות לבטיחות. אנחנו כבר רגילים לזה, זה עצוב".

הלוויתם של אורי ורואי ליפניק תיערך היום ב-19:00 ותצא מרחבת בית הכנסת המרכזי בשבי שומרון.