שלג ביישוב הדרוזי מג'דל שמס
צילום: מאור קינסבורסקי, פלאש 90

מזג אוויר סוער: כבישים בצפון נחסמו בגלל השלג

בנוסף לחרמון, בצפון רמת הגולן יורד שלג משעות הבוקר. בשאר חלקי הארץ הגשם ממשיך לרדת ומביא לזרימה עזה בנחלים
כתבי כאן
26 בינואר 2018
10:49
עודכן ב 22:42

מזג האוויר ממשיך להיות סוער גם היום (שישי). בצפון רמת הגולן יורד שלג משעות הבוקר המוקדמות, ובמשטרה הוחלט לסגור כמה כבישים באזור. מפלסות שלג פעלו לפינוי הצירים. בנוסף, בעיריית צפת הוחלט לאור מזג האוויר לקצר את יום הלימודים, ומוסדות החינוך בעיר ייסגרו בשעה 11:00.בין הכבישים שנחסמו הבוקר בצפון בעקבות השלג: כביש 98 בין צומת זיוון למג'דל שמס בשני הכיוונים, כביש 99 ממפל סער לשיאון בשני הכיוונים, כביש 91 מאורטל למרום גולן בשני הכוונים וכביש 978 צומת וואסט למסעדה בשני הכוונים.

בחרמון השלג ממשיך לרדת עוד מאתמול, ובמפלס התחתון נערם לגובה של כ-40 סנטימטר. האתר סגור כעת למבקרים. שלג נערם גם ביישובים ובקיבוצים באזור רמת הגולן.


בנוסף לשלג, באזורים השונים בצפון הארץ ובמישור החוף ממשיך לרדת גשם, ולעיתים ברד, שצפוי להתפשט לפנים הארץ. מרשות המים נמסר כי גשמי הלילה והשעות האחרונות מביאים לזרימה מוגברת בנחלים באגן הכנרת. לפי הרשות, הזרימה בנחל חדרה היום היא החזקה ביותר מאז שנת 2013. גם בנחל התענך נרשמה זרימה חזקה במיוחד, והוא עלה על גדותיו לראשונה מזה עשור.

נחל התענך עלה על גדותיו:


(צילום: רחלי ויצמן, באדיבות המועצה האזורית גלבוע)

נחל חדרה:


בנחל ירקון סמוך לנווה ירק באזור השרון רכב שקע במים. לוחמי אש פעלו לחילוץ הרכב ומבצעים פעולות סריקה כדי לבדוק האם יש לכודים. בשפרעם נפל קיר בטון על רכבים חונים - איש לא נפגע.

רחוב חטיבת הנחל בחדרה:


נחל אלכסנדר:


עוד נמסר מרשות המים כי בנהר הירדן הספיקה מגיעה עתה ל-50 קוב לשנייה - הספיקה החזקה ביותר בשנתיים האחרונות. מפלס הכנרת עלה הלילה בסנטימטר אחד לגובה של 214.12-, וסך הכל ב-3.5 סנטימטר מאז יום חמישי.

בהמשך היום צפוי להמשיך לרדת גשם מלווה בסופות רעמים, ברד ורוחות חזקות. בפסגות הרי הצפון יימשך השלג. מחר יירד גשם מהצפון עד צפון הנגב. יש חשש לשיטפונות. בשבת יירד גשם מקומי, ברובו קל.

ברד בחיפה (צילום: עדי לסרי):


במהלך הלילה חולץ מנחל זוויתן ברמת הגולן דקל אטישגה שגב, גולש סנפלינג בן 41 מקריית מלאכי, כשהוא במצב קשה של היפותרמיה. הוא פונה לבית החולים פוריה שבטבריה, שם נקבע מותו.

הצפות בגוש דן

אתמול מזג האוויר הסוער בגוש דן גרם להצפות של רחובות רבים בתל אביב, בהם שדרות רוקח שנחסמו זמנית לתנועה, בן-יהודה, שדרות בן-גוריון ונורדאו. גם כביש 4 ממחלף מסובים לכיוון צפון נחסם בשל הצפות ושיבושי תנועה נרשמו בכביש 2 מחיפה לדרום עד ג'סר א-זרקא בעקבות שלוליות על הכביש.

כמו כן, נגרם גם לנזקים ופגעים. רחוב ז'בוטינסקי ברמת גן, בין רחוב בן גוריון לרבי עקיבא, נסגר לתנועת כלי רכב עקב בטונדות שנפלו על הכביש. שוטרים במקום ומסייעים בהכוונת התנועה.