פרופ' משה נגבי
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

המשפטן והעיתונאי משה נגבי מת בגיל 68

נגבי עבד ברשת ב' במשך 49 שנה והגיש את התוכנית "דין ודברים"
מערכת כאן
27 בינואר 2018
22:22

המשפטן והעיתונאי פרופ' משה נגבי מת הערב (שבת) בגיל 68 לאחר מאבק במחלה קשה. נגבי עבד בקול ישראל ולאחר מכן בכאן רשת ב' במשך 49 שנה, והגיש את התוכנית "דין ודברים". הוא חתן פרס סוקולוב וזכה בתואר אביר איכות השלטון ואות זכויות האדם מטען האגודה לזכויות האזרח.

נגבי התמחה לאחר לימודיו באוניברסיטה העברית אצל השופט מישאל חשין, בעת ששימש כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה. במהלך לימודיו החל לעבוד כעורך חדשות בקול ישראל, אז החל לשדר את התוכנית "דין ודברים" המשודרת עד היום. הוא הועסק גם בעיתונות הכתובה, כתב מאמרים וטורי דעה רבים ולימד במוסדות אקדמיים, בהם בחוג לתקשורת באוניברסיטה העברית. בעבודתו הרבה לעסוק בהגנה על זכויות אדם, בחופש העיתונות, בשמירת החוק והדמוקרטיה ובענייני טוהר המידות של אנשי ציבור.

הנשיא ראובן ריבלין ספד לנגבי: "פרופ׳ משה נגבי ז"ל שהלך הערב לעולמו היה מופת של יושרה מקצועית ומוסרית. חתן פרס סוקולוב שהיה למורה דרך ומצפן מקצועי עד ימיו האחרונים עבור רבים כל כך. יהי זיכרו ברוך." ח"כ שלי יחימוביץ' כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "קשה לי לעכל את מותו של משה נגבי. האיש המקסים הזה היה משענת מוסרית ומקצועית עבורי מאז שהייתי כתבת צעירה ועד עצם היום הזה. מגן שלטון החוק, מיגדלור מוסרי, עיקש, ידען, מקצוען, אמיץ לב. זו אבדה גדולה לכוחות הצדק והאור, ונורא עצוב".