אשת ראש הממשלה שרה נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרה נתניהו הוקלטה מתפרצת על יועץ תקשורת: "אני פסי-כו-לו-גית!"

אתר וואלה! NEWS פרסם הקלטה משנת 2009 שבה נשמעת אשת רה"מ צורחת על יועץ למשפחה שלא דאג לציין את דבר עיסוקה בידיעת רכילות. משפחת נתניהו: "שבירת כל כללי הפרטיות"
מערכת כאן
28 בינואר 2018
15:50
עודכן ב 16:32

בהקלטה שפורסמה היום (ראשון) באתר וואלה! NEWS נשמעה רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, צורחת על יועץ תקשורת בטלפון בגלל שלא דאג לדבריה להכניס את עיסוקה בידיעת רכילות. בהקלטה, שנעשתה בשנת 2009, נשמעת נתניהו צועקת: "אני פסי-כו-לו-גית" ו-"אני מ-ש-כ-י-ל-ה".

המודעה שעסקה בעניינה של נתניהו פורסמה ב-10 בנובמבר 2009 במדור רכילות. אף שהידיעה מחמיאה לאשת ראש הממשלה וצוין בה כי נתניהו נרתמת לאירועי התרמה, היא התקשרה בזעם ליועץ של המשפחה ותקפה אותו על שלא דאג שעיסוקה בתור פסיכולוגית ילדים יצוין בידיעה הקצרה.

בפתח ההקלטה אומרת נתניהו בחוסר סבלנות ובטונים הולכים וגוברים כי "צריך לעזור לפליטי דארפור. אני עושה את זה כאשת מקצוע, כאישה מ-ש-כ-י-ל-ה, פסי-כו-לו-גית. MA, BA - זהו!". יועץ המשפחה מנסה להסביר את המצב ואומר כי "אבל כתוב במשפט הראשון שאת פסיכולוגית". נתניהו הגיבה בזעם: "לא".

היועץ ממשיך להסביר ואומר כי "במשפט הראשון, לא, במשפט הראשון שאת... בעניין הזה שאת פסיכולוגית, זה שהאידיוט הזה (עורך המדור)...". אז עלו הטונים ונתניהו נשמעת צורחת על היועץ: "הוא (העורך) מקבל ממך עכשיו שיחת נזיפה? חוץ מזה - נוסח. אשת ראש הממשלה, מחייב גם פעילות ציבורית" - למה? למה? אשת ראש הממשלה הזאת עושה פעילות ציבורית כל יום! בעבודה המקצועית שלה! אני לא יכולה!".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר: "הקלטת הסתר שפורסמה היום בתקשורת היא המשך מסע הציד הפרוע והאלים שמשתולל נגד משפחתי. מה 'התגלית הגדולה' שגילו הפעם? קלטת מלפני תשע שנים שאין בה כלום. האם יש אדם שאף פעם לא מתרגז ואומר כמה מילים שלא התכוון אליהן בעידנא דריתחא? אבל רק במקרה של משפחתי ושלי זה משודר בראש החדשות והופך כלי ניגוח בניסיון המתמשך להפלת הממשלה בראשותי שלא בקלפי".

נתניהו הוסיף: "זו אותה תקשורת שבמשך עשרות שנים מתעלמת מהפעילות הציבורית הענפה של רעייתי, למען ילדים חולי סרטן, משפחות שכולות, קשישים וניצולי שואה. הדברים האמיתיים אינם מעניינים את התקשורת, שעושה כל מאמץ להסתיר אותם מהציבור. גם הפעם הניסיון הבזוי הזה לא יצלח. הציבור חכם ומבין היטב מה באמת קורה כאן".

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה כי "נמאס כבר מהקלטות הסתר ושבירת כל כללי הפרטיות לצורך הכפשת משפחת נתניהו, ורק משפחת נתניהו. לאורך שנים, רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, מקדישה חלק ניכר מזמנה לטיפול בילדים, משפחותיהם וכל המערכת הסובבת אותם כפסיכולוגית מומחית, דבר שהתקשורת מעדיפה להעלים יחד עם מגוון פעילויות ציבוריות של הגברת נתניהו, בין היתר עבור ניצולי שואה, חיילים בודדים, ילדים חולי סרטן ומשפחות שכולות".

עוד נמסר כי "מדובר בפרסום מגמתי ומרושע של הקלטת סתר מלפני תשע שנים. אין בהקלטה שום עניין לציבור ושום ערך כלשהו, אלא מדובר ברכילות צהובה בלבד שכל מטרתה המשך מסע ההכפשה המרושע נגד משפחת נתניהו".


בדצמבר האחרון הגישה נתניהו כתב הגנה נגד התביעה שהגישה נגדה עובדת מעון ראש הממשלה שירה רבן. כתב ההגנה נפתח באמירות קשות נגד התביעה, לפיהן אין מדובר בתביעה משפטית אלא ב"תרגיל תקשורתי הזוי". עוד נכתב כי מדובר ב"ניסיון סחיטה מכוער שכשל", וכי העובדת לשעבר לא השכילה לחזור בה מהתביעה.

רבן התקבלה לעבודה חודשיים לפני הגשת התביעה, והיא הועסקה כעובדת ניקיון במעון ראש הממשלה במשך חודש. היא הגישה תביעה על סך 225 אלף נגד שרה נתניהו, שבה גוללה כיצד לטענתה רעיית ראש הממשלה התעללה בה, השפילה אותה, השתלחה בה, התעמרה בה ואף עמדה להכותה במהלך התקופה שבה הועסקה במעון.