כיתה ריקה
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מחר: שביתה במשך שעתיים במערכת החינוך בירושלים במחאה על אלימות

הלימודים בגנים ובבתי הספר יחלו ב-10:00 בבוקר במחאה על מקרה באחד מבתי הספר בבירה, ובו אמא של תלמיד סטרה מורה. "זו טיפה בים לעומת הדברים הקשים שקרו שם", נמסר מהסתדרות המורים
לירן כוג'הינוף
28 בינואר 2018
17:58
עודכן ב 23:31

הסתדרות המורים הודיעה היום (א') כי מחר הלימודים בגני הילדים, בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בירושלים יושבתו למשך שעתיים ויחלו רק בשעה 10:00. זאת בעקבות מקרה שאירע ביום שישי האחרון בבית הספר תל"י בשכונת גילה בבירה, ובו אמא של אחד התלמידים בכיתה ו' בבית הספר סטרה למורה. בחינוך המיוחד הלימודים יתקיימו כסדרם.

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד מסרה כי מדובר במקרה אחד מני רבים. ״אחרי ששמעתי עדויות קשות מפי עובדי ההוראה שהיו בבית הספר וחזו במחזה הקשה, אני יכולה לומר בלב שלם - זו טיפה בים לעומת הדברים הקשים שקרו שם ועל כך איננו יכולים שלא להגיב.

תיעוד תקיפת המורה:


"מדינת ישראל מפקירה את עובדי ועובדות ההוראה. מעתה ואילך, בכל אירוע אלימות כלפי עובדי הוראה אנחנו נשבית את כלל בתי הספר בעיר. לא ייתכן שעובדי הוראה יהיו שק אגרוף של ההורים. אני קוראת למשטרת ישראל לזרז את החקירה ולמצות את הדין עם האם המכה״.

המורה שהותקפה סיפרה היום על המקרה בראיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב': "הכתובת הייתה על הקיר. הילד הוא תלמיד שמפריע מאוד בשיעורים וביקשתי מההנהלה לטפל בזה. באחת הפעמים הוא הפריע כל כך שזה הכעיס אותי, וכשסיימתי את דבריי הוא  אמר לי שהוא הקליט אותי ושהוא ישתמש בזה נגדי.

"אף לא פעם דיברתי אליו באופן לא ראוי. הוא גם זרק עליי כדורי נייר. ביום שישי האחרון הוא אמר לי "יאללה תסתלקי יא כלבה". כשהלכתי להנהלה האימא של התלמיד חיכתה לי. היא הסתובב אליי, אמרה לי "אני אכסח אותך" ואז נתנה לי סטירות ושרטה אותי. הרגשתי שהורגים אותי. זה היה יכול להיגמר רע מאוד, ואני גם מפחדת לצאת מהבית".

בפייסבוק פורסמה התנצלות של האם שמתועדת כשהיא סוטרת למורה. "אתנצל גם באופן אישי בפני המורה, אם תסכים לכך", אמרה האם. לטענתה בנה עובר התעללות יומיומית בבית הספר.

עוד נמסר מהסתדרות המורים כי המקרה האחרון הוא המשך לשורה ארוכה של אירועי אלימות כלפי עובדי הוראה שאירעו בחודשים האחרונים בכל הארץ. נוכח כך, הסתדרות המורים קוראת למדינה להקים מנגנון טיפול שיתמודד עם כל בעיות האלימות, ומקדמת בימים אלה חקיקה שקובעת רף ענישה מחמיר כלפי הורים שיתקפו פיזית ומילולית עובדי הוראה.

בחודש נובמבר האחרון היה זה ארגון המורים שהודיע על השבתת הלימודים בבתי הספר העל יסודיים בעקבות אלימות. ההכרזה על השביתה הגיעה לאחר אירוע חמור במיוחד שהתרחש אתמול בבית ספר תיכון ביישוב תל שבע שבנגב. תלמיד הכה מורה באמצעות מוט, וזה איבד את הכרתו ופונה לבית חולים, לאחר שהמוט נשבר על ראשו. למשטרה הוגשה תלונה, והיא פתחה בחקירת האירוע.  

תגיות:
שביתה