נתניהו ופוטין בפגישה במוסקבה 2018
צילום: אי-פי

אחרי ביקור נתניהו: בכירים במערכת הביטחון הרוסית יגיעו מחר לישראל

ידונו עם בכירים ישראלים בסוגיות האזוריות ובראשן איראן ופעילותה בסוריה ובלבנון
גילי כהן
30 בינואר 2018
15:25

משלחת רוסית בכירה, בראשות ראש המועצה הביטחונית של הפדרציה הרוסית, ניקולאי פטרושוב - מקבילו של ראש המל"ל הישראלי - תנחת מחר (רביעי) בישראל, לביקור עבודה רשמי. מלבד פטרושוב, במשלחת ייקחו חלק גם סגני שרי החוץ, ביטחון הפנים והמשפטים ברוסיה, וכן גנרלים ובכירים נוספים בצבא ובמערכת המודיעין הרוסית.

ראש המטה לבטחון לאומי, מאיר בן שבת, יארח את המשלחת לשיחות בסוגיות האזוריות שעל הפרק, בראשן איראן ופעילותה בסוריה ובלבנון. זאת, בהמשך לביקורו אתמול של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במוסקבה שם נפגש עם נשיא רוסיה פוטין.


בפגישה בין שני המנהיגים הציג נתניהו לפוטין את האיום הנשקף לישראל מהקמת מפעלים איראניים לייצור טילים מדוייקים בלבנון. ראש הממשלה הבהיר לפוטין כי ישראל תפעל נגדם אם תצטרך.

בתדרוך לכתבים לאחר הפגישה אמר נתניהו כי יוזמת משמרות המהפכה להקים מפעלים לייצור טילים מדויקים בלבנון נמצאת כעת בשלבי הקמה. "חשוב שהאויבים שלנו יבינו – לא רק שישראל לא תקבל את הטילים המדויקים האלה, אלא יש גם הבנה לעמדתנו במעצמות".

ראש הממשלה הוסיף כי "נשק מדויק הוא איום חמור, ואנחנו לא נקבל אותו. אלו לא היו דברי סרק, הבהרתי את חומרת הסכנה ואת העובדה שלא נקבל את זה".