מסוק אפאצ'י של חיל האוויר
צילום: עופר צידון, פלאש 90

תחקיר התרסקות האפאצ'י: מוט ההיגוי לא הותקן כראוי

רס"ן במיל' דודי זוהר נהרג בתאונת המסוק באוגוסט האחרון. מתחקיר חיל האוויר עולה כי הגורם הישיר הוא התקנה ותחזוקה לקויה שהביאו להתנתקות מוט ההיגוי באוויר: "פעם ראשונה בעולם שזה קורה"
כרמלה מנשה
31 בינואר 2018
11:56

התרסקות מסוק האפאצ’י בחודש אוגוסט האחרון, שבמהלכה נהרג רס"ן (במיל') דודי זוהר, נגרמה מאופן ההתקנה והאחזקה של מוט ההיגוי שהובילו לשחיקה פנימית עד להתנתקותו באוויר - כך עולה מממצאי התחקיר שפורסם היום (רביעי) על ידי חיל האוויר.

"זו פעם ראשונה שתקלה כזאת מתרחשת בעולם, תקלה מורכבת שהקשתה על הצוות לאבחן אותה", אמר בסיכום התחקיר ראש מינהל הבטיחות וביקורת איכות בחיל האוויר, אל״מ יואב. לדבריו, "לא הייתה רשלנות בתהליך התקנת המוט. מצאנו פערים בהכשרת הטכנאים נדרשים בקיאות וידע רב לטיפול ואנו נדרשים להשלים את הפערים".

אל"מ יואב הוסיף כי "ההחלטה של הצוות לחזור לבסיס הייתה נכונה. האופן שבו הטייס דודי זוהר הטיס את המסוק עד לחזרה היא שאיפשרה לטפל בטייס השני שנפצע, סגן און. זוהר הציל בכך את סגן און כבר החל תהליך שיקום ומתכוון לחזור לטוס".

רס"ן דודי זוהר

מפקד חיל האוויר האלוף עמירם נורקין קיבל את הדוח הסופי והמלצותיו והנחה על מהלכים לשיפור תהליכי הכשרה ושמירת כשירות לטכנאים המוסמכים ולמערכות הגוי בכלל המערך. האלוף נורקין גם הנחה לשפר את רמת האימון למצבי חירום, ולמסד תוכנית להתמודדות עם מצבי קיצון בטיסה ולבחון שורה של פיתוחים טכנולוגיים לשיפור בטיחות הטיסה.

בחיל האוויר פועלים כיום שני דגמים של מסוק האפאצ'י – ה"פתן", הוותיק יותר (מבצעי בצה"ל מאז 1990) וה"שרף" (אפאצ'י לונגבואו – נקלט ב-2005). כחודש לפני ההתרסקות הושבת מערך מסוקי הקרב האלו, בעקבות סדק שהתגלה ברוטור האחורי במסוק "שרף". בעקבות הסדק שונו כמה נהלי טיפול ואחזקה.