שר הביטחון אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

ליברמן: הסכסוך שלנו הוא לא עם הפלסטינים - אלא עם העולם הערבי

לדברי שר הביטחון, "בכל עימות חייבת להיות הכרעה ברורה. אם אנשים בתל אביב יישבו במקלטים, גם ביירות תשב במקלטים". על איראן: "מאיימת על הסדר העולמי"
גיא מולדבסקי
31 בינואר 2018
14:00

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום (רביעי) בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) בתל אביב כי הסכסוך של ישראל אינו עם הפלסטינים, אלא עם העולם הערבי. "הסכסוך הזה תלת ראשי - עם מדינות ערב, הפלסטינים וערביי ישראל. חייבים לפתור את שלוש הזרועות של הסכסוך, אי אפשר לפתור רק חלק ממנו", אמר ליברמן.  


באותו נושא האשים ליברמן את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי הוא אינו רוצה שום הסדר עם ישראל. שר הביטחון תמך בדברים של השר נפתלי בנט, שנאם לפניו, ואמר כי "במקרה של התלקחות – כולם ישלמו מחיר כבד".

"כשמדברים על חזית הצפון, לא מדברים רק על לבנון, נושא סוריה זה בילט-אין. אנחנו מניחים שיהיו כל מיני גורמים שישתתפו בה, ביניהם סוריה, לבנון וגורמים אחרים". ליברמן הוסיף כי "בכל עימות חייבת להיות הכרעה ברורה. אם אנשים בתל אביב יישבו במקלטים, ביירות תשב במקלטים גם כן".

שר הביטחון בראיון מיוחד ב"חדשות השבוע":

שר הביטחון התייחס גם לסיקור התקשורתי ואמר כי התקשורת חייבת להתמקד קודם כל בישראל. "אם יש הפצצה ונהרסו מאה בתים של האויב ובית אחד בתל אביב, קודם כל מדווחים על הבניין בתל אביב", אמר ליברמן.

השר התייחס גם להסכם עם איראן ואמר כי ההסכם גרוע ביותר: "יש לו יותר חורים מאשר בהסכם בזמנו עם צפון קוריאה. הוא לא רק גרוע, הוא מכניס את כל המזרח התיכון למרוץ חימוש גרעיני".

"גם באירופה הבינו שאם יהיו לאיראן טילים עם טווח של 600 ק"מ, יהיו להם גם טילים של 2,200 ק"מ, שמכסים כבר את כל השטח של האיחוד האירופי", אמר שר הביטחון והוסיף: "האיום האיראני זה איום על הסדר העולמי, ובעולם מתחילים סוף כל סוף להבין את זה".