ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: אוהד צוויגנברג, פלאש 90

המשטרה תגיש את הסיכומים בתיקי נתניהו בתוך שבועיים

ביחידה הארצית לחקירות הונאה מתכוונים לפרסם מסמך, שירכז את כל פעולות החקירה שהתבצעו בתיקים 1000 ו-2000. המסמך יכלול פרטים שטרם נחשפו לציבור, ואת המסקנה אם יש תשתית ראייתית להעמדה לדין
רועי ינובסקי
01 בפברואר 2018
21:43

המשטרה מתכוונת להגיש לפרקליטות את סיכומי החקירות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בשבועיים הקרובים. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11

בימים אלו עוסקים ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בכתיבת מסמך הסיכום של התיקים 1000 ו-2000. מדובר במסמך ארוך ומפורט, מאוד שמרכז את כל פעולות החקירה שהתבצעו עד היום, ויכלול גם את מסקנות החקירה. 

בנוסף, במשטרה מתכוונים לפרסם בהודעה רשמית את עיקרי המסמך, שיכלול גם פרטים שטרם נחשפו לציבור. בין היתר תתייחס המשטרה לשאלה, האם נמצאה תשתית ראייתית להעמדה לדין בכל אחד מהתיקים.

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בכאן רשת ב' כי מנדלבליט יחליט האם להעמיד לדין את ראש הממשלה בתיקי החקירה 1000 ו-2000 כהחלטה אחת כוללת. היועץ המשפטי לממשלה צפוי להחליט על כך משום שהוא רואה בשתי החקירות חקירה אחת ופרשה אחת גדולה. זאת, בשל חומרי חקירה ועדים משותפים שישנם בשני המקרים.

כך, ארי הרו שהיה מנהל לשכת נתניהו והפך לעד מדינה, סיפק מידע לשתי הפרשיות - על קבלת טובות הנאה לכאורה, והמגעים לכאורה עם מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס. דוגמה אחרת שחוצה את שתי הפרשיות, נוגעת לארנון מילצ'ן. על פי החשד, מילצ'ן נתן מתנות לנתניהו ולרעייתו, מה שנחקר בתיק 1000, ואם הייתה תמורה לכאורה בדמות סיוע למכירת ערוץ 10, זה נחקר בתיק 2000.

בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להורות בקרוב למשטרה לזמן את נתניהו לעדות בפרשת הצוללות (תיק 3000) - ייתכן שאף ללא בקשה מהמשטרה עצמה. הדברים פורסמו ביום שלישי האחרון בכאן רשת ב'. בקשה בנושא טרם הועברה לנתניהו, שעדותו צפויה להוות את אחד משלביה האחרונים של החקירה.