צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

האלימות במערכת החינוך: בית ספר בתל אביב יושבת לשעה ביום ראשון

צעד זה בא בשל תקרית אלימה שבה היה שותף אבא של אחד התלמידים בבית הספר. הלימודים יחלו בשעה 9:00 ותוגש תלונה במשטרה נגד האב
לירן כוג'הינוף
02 בפברואר 2018
16:36

בית הספר ארן בשיכון ל' בתל אביב יושבת למשך שעה יום ראשון בעקבות תקרית אלימה שהתרחשה הבוקר (שישי) במקום. הלימודים יתחילו בשעה 9:00. השביתה באה במחאה על אלימות של אב כלפי עובדי הוראה ותלמיד בבית הספר.

על פי העדויות, אבא של אחד התלמידים שהגיע לשיחה עם מחנכת הכיתה של בנו, החליט לסגור עניינים עם תלמיד, שפגע בבנו בוואטס-אפ. שני מורים שראו את האבא עולה בריצה לקומה העליונה  ניסו למנוע ממנו להיכנס. הוא דחף אותם, בעט באחד מהם ונכנס לכיתה, שם איים על התלמיד הפוגע בצעקות וקללות. מנהלת בית הספר הזמינה הבוקר את המשטרה, שמנעה את כניסת האב למקום. בהמשך תוגש נגדו תלונה רשמית במשטרה.

ההשבתה ביום ראשון היא של הסתדרות המורים ומנהלת בית הספר, שרון דיין, שאמרה כי "צעד זה הוחלט בתיאום עם ועד ההורים בבית הספר ולאחר שעלתה בקשה מפורשת של אנשי הצוות שלי". המנהלת הוסיפה כי "לפני ואחרי הכל הם מרגישים מאוימים ומותקפים ובסביבה כזאת הם לא יכולים לעבוד בשקט. מטרתו להבהיר להורים שיש גבולות שלא נחצים. אין שום סיבה להשתמש בשום סוג של אלימות. לא כלפי תלמידים ולא כלפי מורים".

ביום ראשון האחרון הודיעה הסתדרות המורים כי הלימודים בגני הילדים, בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בירושלים יושבתו ביום שני למשך שעתיים ויחלו רק בשעה 10:00. בפועל השביתה התקצרה לשעה אחת בלבד. השביתה באה בעקבות מקרה שאירע לפני שבוע בבית הספר תל"י בשכונת גילה בבירה, ובו אמא של אחד התלמידים בכיתה ו' בבית הספר סטרה למורה.