תקיפה ברצועת עזה (ארכיון)
צילום: אי-פי

בעקבות הירי: צה"ל תקף ברצועה, התרעת שווא בעוטף עזה

מטוסי חיל האוויר תקפו בלילה שתי מטרות של חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לירי הרקטה אמש לשער הנגב. במהלך התקיפה הופעלה התרעת "צבע אדום", אך בצבא מסרו כי לא זוהו שיגורים
איציק זוארץ, כרמלה מנשה וגל ברגר
03 בפברואר 2018
08:22

מטוסים של חיל האוויר תקפו הלילה (שבת) שתי מטרות באתר צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה לירי הרקטה אמש שהתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. במהלך התקיפה הופעלה בכמה אזורים בעוטף עזה התרעת צבע אדום, אך בצה"ל הודיעו כי לא בוצע ירי וכי הנושא ייבדק.

לפי הדיווחים של כלי תקשורת ברצועת עזה, התקיפה הלילה בוצעה במוצב של הזרוע הצבאית של חמאס באזור רפיח. ברקע הירי והמתיחות, בעוטף עזה מצפים היום להמוני מבקרים בפסטיבל "דרום אדום" שנפתח אתמול.

זו הפעם השנייה בתוך יממה שבה צה"ל תוקף ברצועת עזה בתגובה לירי לישראל. בלילה שבין חמישי לשישי התפוצצה רקטה במועצה האזורית חוף אשקלון מבלי לגרום לנפגעים או לנזק, לאחר כחודש שבו נשמר השקט באזור. כמה שעות לאחר מכן, הודיע הצבא כי חיל האוויר תקף בתגובה עמדת תצפית של חמאס בצפון הרצועה.

בחודש דצמבר נורו שלוש רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל. אחת מהרקטות פגעה ישירות במבנה באחד מקיבוצי המועצה האזורית שער הנגב, ומערכת כיפת ברזל יירטה את השתיים הנוספות. לא היו נפגעים. בתגובה לירי, תקף צה"ל עמדות של חמאס בצפון הרצועה.