צחי הנגבי ובנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הנגבי: "חוק המרכולים – אחד המטומטמים ביותר"

השר מהליכוד תקף באירוע שבת תרבות: "ראש הממשלה אמר שלא ייסגר אפילו מרכול אחד". על הקלטות משפחת נתניהו: "אין מקום לאסור עליהן, אך מוסרית זה מגעיל"
ורד פלמן
03 בפברואר 2018
12:29

השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי יצא היום (שבת) במתקפה חריפה נגד חוק המרכולים. "אני חושב שהוא אחד החוקים המטומטמים", קבע הנגבי באירוע שבת תרבות שנערך במודיעין. לטענתו, "החרדים מרגישים שהם במגננה, אבל הציבור החילוני רואה בחוק הזה יריקה בפרצופו".

"החוק נועד לכאורה להחזיק את הסטטוס-קוו, אבל יש שחיקה של הסטטוס-קוו דווקא בכיוון החילוניות, כמו בירושלים", המשיך השר מהליכוד. הוא הוסיף כי "ראש הממשלה, שהוא אדם חילוני, אמר לנו: 'אני יודע שהחוק הזה לא יסגור אפילו מרכול אחד'".

הנגבי נשאל בנוגע לפרשת הצוללות והצהיר כי אין לו ספק שראש הממשלה בנימין נתניהו אינו מעורב בענייני שחיתות. על מועד הבחירות הבאות אמר: "מספיק שיש שישה חברי קואליציה שמעוניינים בזה, אבל אני מניח שבשנה הזו, כאשר ההכרעה של היועץ המשפטי לא צפויה השנה ותהיה בתחילת 2019 – אז ייתכן שנגיע לבחירות". לדבריו, החלפה של נתניהו בראשות הליכוד תתרחש "רק בעוד 7-8 שנים".

על הקלטת אשת ראש הממשלה שהתפרסמה השבוע, שבה היא נשמעת מתפרצת על יועץ תקשורת בשל פרסום עליה במדור רכילות בעיתון, אמר השר הנגבי: "אנשים מאבדים שליטה, אין אחד שלא צעק על אנשים קרובים. אני חושב שזה עניין של מציצנות".

למרות זאת, השר הנגבי הבהיר: "אין מקום לאסור על הקלטות, משום שמדובר בהקלטות חוקיות. הן כלי רלוונטי למאבק בשחיתות ובטרור. מוסרית, זה עניין מגעיל".

בחודש שעבר תקף ראש הממשלה את הפרסום של הקלטת בנו, יאיר נתניהו, בתחקיר חברת החדשות. נתניהו פנה לשרת המשפטים, איילת שקד, ושאל מה יש בכוונתה לעשות, וזו השיבה כי יש לבחון חקיקה בנושא. "נחצו קווים אדומים מבחינה אבטחתית ותקשורתית", הכריז אז נתניהו.

למרות זאת, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי חרף הפנייה לשרת המשפטים, בכירים בקואליציה הבהירו כי אין כל כוונה לקדם חוק שיאסור על הקלטות סתר. לדברי אותם הבכירים, הדברים שהטיח נתניהו בישיבה היו לצורך "הוצאת קיטור" בלבד.