השוק ברצועת עזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

רופא בעזה לכאן ב': "אנשים לא כועסים על חמאס, הוא לא אשם במשבר"

ד"ר חליל נחאל האשים את ישראל, מצרים ואבו מאזן במצב הקשה ברצועה. הוא דחה את הטענות כי מחבלים הסתתרו בבית החולים שיפא, שבו עבד במהלך צוק איתן: "אם היה דבר כזה, אנשים היו יודעים"
מערכת כאן
05 בפברואר 2018
12:16

מנהל מחלקת טיפול נמרץ לשעבר בבית החולים שיפא בעזה, ד"ר חליל נחאל, טען היום (שני) כי לחמאס אין קשר למשבר ברצועה. "כשחמאס היה בממשלה, הם עשו דברים טובים לאנשים", אמר נחאל בראיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'.

נחאל, תושב עזה, האשים את מצרים ואת יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן במשבר, אך מעל כולם הפנה אצבע מאשימה לישראל. "שמעתי שאנשים מתכננים לעשות הפגנה גדולה על הגדר עם ישראל. אנחנו לא יכולים להיכנס למצרים, יש לנו רק כיוון אחד. כולם חושבים שהקושי יגרום לאנשים לעשות משהו נגד חמאס. אנשים לא כועסים על חמאס", הסביר נחאל.

הרופא משיפא דחה את הטענות כי מחבלים הסתתרו בבית החולים בזמן מבצע "צוק איתן" ואמר: "זה לא קרה. בית החולים הוא מקום פתוח לכל העולם. כל איש יכול להיכנס לכל מקום. אם היה דבר כזה, אנשים היו יודעים את זה".

נחאל סיפר על המצב הקשה ששורר ברצועה. "אין משכורות לאנשים שעובדים. האוכל הוא בסיסי מאוד, יש רק ארבע שעות חשמל ביום", אמר הרופא. הוא הוסיף כי "כמעט 50% מהתרופות החשובות ביותר חסרות".