ההאקר מאשקלון בעת הארכת מעצרו, מרץ 2017
צילום: פלאש 90

"ההאקר מאשקלון" ניסה להימלט ממעצר - ונתפס

על פי שב"ס, הצעיר שמואשם בסחיטה ואיומים החל לברוח בכניסה לבית המעצר "מגרש הרוסים". הוא נתפס על ידי כוח יחידת נחשון לאחר עשרות מטרים
שלי טפיירו
05 בפברואר 2018
14:57

"ההאקר מאשקלון", הצעיר בן ה-19 המואשם בסחיטה, באיומים ובהתראות שווא לאלפי מוסדות יהודיים בארצות הברית, ניסה לברוח היום (שני) ממעצר. על פי הודעת שב"ס, הוא פתח בריצה לאחר שהורד מהרכב בכניסה לבית המעצר "מגרש הרוסים" בירושלים. לוחמי יחידת נחשון רדפו אחריו והצליחו להשתלט עליו לאחר עשרות מטרים. 

הנאשם, תושב אשקלון, שיגר בעבר איומי סרק על פצצות שהוטמנו במטוסים, ועל פיגועים שתוכננו לכאורה במוסדות יהודיים ברחבי ארצות הברית. בחודש אפריל האחרון הוגש נגדו כתב אישום בארצות הברית, ובקיץ נפתח נגדו הליך פלילי גם בישראל. בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, צוין כי הנער איים על כ-2,000 מוסדות.

באחד המקרים, איים ההאקר על מטוס של קבוצת הכדורסל בוסטון סלטיק וכתוצאה מכך נערכו סריקות במטוס. במקרה נוסף, הוא התריע כי במטוס אל-על שהיה בדרכו לישראל ישנה פצצה וגרם להקפצה של מטוסי קרב שווייצריים וצרפתיים.

זוהי אינה ההסתבכות הראשונה שלו מאז שנעצר. בחודש אוקטובר האחרון נחשף בחדשות הערב בכאן 11 שהצעיר נתפס עם כדורים אסורים שהצליח להבריח לכלא. מדובר בעשרות כדורי שינה שהשיג בזמן שיצא לדיון בעניינו בבית המשפט. זאת למרות השגחת הסוהרים והגדרתו כאסיר מסוכן. בנוסף, מספר שבועות לאחר שהואשם, הוא ניסה להימלט מרכב של שירות בתי הסוהר וטען שהסוהרים נהגו כלפיו באלימות קשה: "התייחסו אלי כמו שמתייחסים למחבל". 

בעקבות מעשיו אלה, נענש ההאקר בשלילת ביקורים, במהלך תקופת מעצרו. כמו-כן, בית המשפט החליט בחודש אוקטובר להותיר אותו במעצר עד תום ההליכים נגדו. זאת למרות המלצת תסקיר מבחן בעניינו לבחון חלופות אחרות.