יעל שבח בהלוויית הרב שבח
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"מזעזע להיות בתוך חודש בשתי לוויות של חברים"

אביעד שררה, חברם של הרב איתמר בן גל והרב רזיאל שבח, שנרצחו בפיגועים בחוות גלעד ובצומת אריאל בהפרש של חודש, סיפר לכאן רשת ב' על ההיכרות עם השניים. האלמנה יעל שבח: "מנסים להנציח את רזיאל בתמונות"
מערכת כאן חדשות
06 בפברואר 2018
10:32

"זכיתי להיות חבר של שני אנשים מאוד מאוד מדהימים", כך אמר הבוקר (שלישי) לכאן רשת ב' אביעד שררה, חברם המשותף של הרב איתמר בן גל והרב רזיאל שבח, שנרצחו בפיגועים סמוך לחוות גלעד ולצומת אריאל. "לכל אחד הייתה אישיות מיוחדת משלה. פשוט מזעזע להיות בתוך חודש בשתי לוויות של חברים".

שררה סיפר על ההיכרות בין שני הרבנים וכן על ההיכרות בינם לבינו: "הם הכירו ונפגשו ביום ההולדת שלי. הרב בן-גל היה בן אדם ממש מיוחד, שמח. הכרתי אותו בתנועת נוער. מדהים לראות את הכיוון וההתפתחות והגדילה שלו. איש חינוך משכמו ומעלה. פשוט לראות ולהעריץ. אני בן אדם חולה. היה חשוב לו להתקשר לשאול מה שלומי".

החבר המשותף המשיך וסיפר: "אני ורזיאל התנדבנו ביחד בעמותת 'קו לחיים' העוזרת לילדים חולי ניוון שרירים. בן אדם שמח, מקרין אור. גם אצל הרב בן-גל וגם אצל הרב שבח פיעמה אהבת ישראל, תורת ישראל. לא מהפה אל החוץ. אנשים עם ערכים שחיו אותם".

על חיסול המחבל לפנות בוקר שרצח את הרב שבח אמר שררה, כי "כל מי שמרים יד על יהודי הוא בן מוות. לא יכול להיות שיהודים ייטבחו ולא ימוצה דין עם המרצחים".

אלמנתו של הרב שבח, יעל, התראיינה גם היא הבוקר לכאן רשת ב' ודיברה על הקשר המשותף בין בעלה לבין הרב בן-גל. "היה להם חבר משותף חולה. שניהם אנשים טובים ושניהם באו לביקור חולים ורצו לשמח אותו", אמרה.

שבח סיפרה כי משפחתה מנסה להנציח את רזיאל במספר דרכים: "אנחנו מנסים לאסוף כמה שיותר על החיים שלו, בכל צורה שאפשר. הרבה אנשים לקחו אותו בתור מוהל, אפילו שלא הכירו אותו. ברגע שנסיים לאסוף תמונות שלו מבריתות, נעבור לפרויקטים הבאים, כמו איסוף תמונות שלו מעמותת 'קו לחיים' ואיסוף קטעים שלו ושל חברים במהלך הלימודים בכולל".

אתמול בשעות הצהריים הגיע המחבל עבד אל-חכים עאדל עאצי, אזרח ישראל בן 19 בעל תעודת זהות כחולה המתגורר ביפו, לטרמפיאדה בכניסה לאריאל, חמוש בשני סכינים, ורצח את איתמר בן גל בן ה-29.  על פי עדויות מהמקום, הצליח בן גל לרוץ מהטרמפיאדה עשרות מטרים עד שהתמוטט. המחבל רדף אחריו בניסיון לפגוע בו, אז פגע בו קצין צה"ל שרדף אחריו עם רכבו. משם הוא נמלט לכיוון הכפר כיפ אל-חארס הסמוך, ובדרכו השליך את הסכינים שנשא.

הרב שבח, תושב חוות גלעד בן 35 ואב לשישה, נרצח לפני כחודש מירי בצווארו מרכב חולף בכביש 60, ליד חוות גלעד. הוא היה אב לשישה, רב ומוהל, ומתנדב רפואה במועצה האזורית שומרון. הוא התגורר זה עשור בחוות גלעד והיה דמות בולטת במקום.