המבנה שבו הסתתר המחבל ביאמון

נתניהו: "נגיע לכל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל"

ראש הממשלה, נשיא המדינה ושר הביטחון בירכו את כוחות הביטחון בעקבות חיסול המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח. ליברמן: "בקרוב נשים את היד גם על רוצחו של הרב איתמר בן גל"
גילי כהן, ענבל תמיר
06 בפברואר 2018
10:43

במערכת הפוליטית בירכו הבוקר (שלישי) על פעולת כוחות הביטחון בכפר יאמון, שבה חוסל המחבל אחמד ג'ראר – ראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח בפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד לפני כחודש.

"אני מברך את כוחות הביטחון על הפעולה הנחושה והמורכבת שביצעו הלילה לתפיסת המחבל שבסופה חוסל. לפני כמה ימים אמרתי לאלמנתו של הרב רזיאל שבח ז"ל שנגיע אל המרצחים, והלילה המשימה הושלמה", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 


נתניהו התייחס גם לפיגוע אתמול, שבו נרצח איתמר בן גל בצומת אריאל, ואמר: "כוחות הביטחון יגיעו אל כל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ונמצה עמם את הדין. כך גם יהיה עם המרצחים של הרב איתמר בן-גל".

 


נשיא המדינה, ראובן ריבלין, צייץ בחשבון הטוויטר שלו דברים דומים. "‏הערכתנו והצדעתנו לכוחות הביטחון כולם – צה"ל, השב"כ והימ"מ, שבמבצע מורכב ובתעוזה ראויה נלחמו גם הבוקר על ביטחוננו. אין לי ספק שגם רוצח איתמר בן גל ז"ל ומסייעיו ירדפו עד נשיגם. מדינת ישראל לעולם לא תיכנע לטרור ותגיע עד אחרון המסייעים לו, למען ביטחון אזרחינו", כתב ריבלין.

 


שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר כי "החשבון נסגר. אני מברך את צה"ל, השב"כ והימ"מ על פעולה מוצלחת. היה ברור שזה רק עניין של זמן, עד שנפגע בראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח ז"ל. אני מקווה ומאמין שבקרוב נשים את היד גם על רוצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד".

 

שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, תקף מנהיגים פלסטינים שלדבריו מהללים את הרוצח. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו סיפר כיצד נתן לפני 20 שנה אמבולנס להתנחלות הר ברכה שבשומרון בתקווה שיעזור להולדת ילדים בריאים. "במקום זאת, אדם מהר ברכה נרצח בידי טרוריסט, כשהוא מניח אחריו אישה וארבעה ילדים. מנהיגים פלסטינים היללו את הרוצח. אני מתפלל על משפחת בן גל".


יצא ממבנה מסתור, ונורה למוות במהלך ניסיון מעצר

פעולת כוחות הביטחון התבצעה לפנות בוקר בכפר יאמון שבגזרת ג'נין. כוחות גדולים של שב"כ, צה"ל וימ"מ הגיעו אל המבנה שבו הסתתר המחבל אחמד ג'ראר כדי לעצור אותו, אך הוא יצא מהמבנה כשהוא חמוש ברובה M16 – ונורה למוות. על גופתו נמצא תיק עם מטענים.

ג'ראר, תושב ג'נין, היה פעיל מרכזי בתשתית הטרור שביצעה את הפיגוע שבו נרצח הרב שבח, והשתתף בו באופן אישי. מחקירת שב"כ עולה, כי התשתית מעורבת בניסיונות לבצע פיגועים ובתכנון פיגועים נוספים.

בימים האחרונים ביצעו כוחות הביטחון סריקות ופשיטות באזור ג'נין וצפון השומרון, כחלק מהמצוד אחר ג'ראר. התקשורת הפלסטינית דיווחה לא פעם על כניסה של צה"ל לכפרים שונים, כשבכמה מוקדים גם התפתחו עימותים בין הכוחות לפלסטינים. היום, בעקבות מידע מודיעיני, תם המצוד אחר המחבל.