הפיצוץ במכוניתו של מוחמד חמדאן
צילום: אי-פי

אישום בלבנון: מקומיים וזרים ניסו לחסל איש חמאס

גבר בעל אזרחות עיראקית ושבדית ואישה מגיאורגיה מואשמים במעורבות בניסיון החיסול של מוחמד חמדאן בצידון בחודש שעבר
רועי קייס
06 בפברואר 2018
15:21

שני לבנונים, גבר בעל אזרחות עיראקית ושבדית ואישה מגאורגיה, מואשמים במעורבות בניסיון החיסול של איש תנועת חמאס בצידון, מוחמד חמדאן, בחודש שעבר - כך דיווחה היום (שלישי) רשת אל-מיאדין הלבנונית. לפי הדיווח, גורמים עלומים שנמנים עם המוסד הוזכרו בכתב האישום, שהוגש לבית הדין הצבאי במדינה.

חיילים מצבא לבנון בוחנים את מכוניתו של חמדאן לאחר הפיצוץ, בצידוןחיילים מצבא לבנון בוחנים את מכוניתו של חמדאן לאחר הפיצוץ, בצידון (צילום: אי-פי)

בחודש שעבר אירע פיצוץ ברכבו של חמדאן, פעיל חמאס שעסק ב"גיוס כספים ותמיכה לוגיסטית" ממדינות אירופה עבור הארגון. לדברי גורמים ביטחוניים בלבנון, הרכב היה ממולכד והתפוצץ כשאחיו של חמדאן פתח את דלת המכונית. בהמשך, דיווח העיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המזוהה עם חיזבאללה, כי חמדאן ניצל ממוות ונפצע בלבד משום שהדליק את מנוע מכוניתו כשהוא מחוצה לה.

תיעוד מזירת הפיצוץ בצידון:


ככל הידוע, עד כה נעצר אדם אחד בפרשה, אחרי שהוסגר מטורקיה. לבנון האשימה את ישראל במעורבות בניסיון החיסול ושר הפנים הלבנוני, נוהאד אל-משנוק, טען כי אותו עצור הודה בחקירתו שפעל עבור ישראל. לפני כן האשים מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, את ישראל בניסיון החיסול. "כל האינדיקציות מצביעות על כך שישראל עומדת מאחורי החיסול", אמר נסראללה.