כוחות הביטחון באזור הפיגוע באריאל
צילום: בן דורי, פלאש 90

המצוד אחר המחבל מאריאל: "צה"ל כיתר שני מבנים בשכם, פלסטיני נהרג"

כלי תקשורת פלסטיניים טענו כי כוחות הביטחון פשטו על בית אביו של רוצח איתמר בן גל, ודיווחו על עשרות נפגעים בעימותים שפרצו במקום
גל ברגר, דנה בן שמעון ונמרוד ליכטנשטיין
06 בפברואר 2018
21:21
עודכן ב 22:19

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו הערב (שלישי) כי כוחות הביטחון פשט על שני מבנים בשכם, כחלק מהמצוד אחר המחבל שרצח אתמול את הרב איתמר בן גל בפיגוע באריאל. מהדיווחים עולה כי אחד המבנים שבהם בוצעה הפשיטה הוא של אביו של המחבל, עבד אל-חכים עאדל עאצי, בן 19 המחזיק בתעודת זהות כחולה ומתגורר ביפו. עוד דווח כי פלסטיני אחד נהרג ועשרות נפצעו בעימותים עם כוחות הביטחון, בהם שניים באורח קשה.

תיעוד פלסטיני: "צה"ל מכתר מבנים בשכם"

לפי הדיווחים הפלסטיניים, באזור שבו בוצעה הפשיטה פרצו עימותים בין כוחות הביטחון לנערים שהגיעו למקום. כוחות הביטחון ריססו לעברם גז מדמיע וירו כדורי גומי. בנוסף, ארבעה בני אדם נעצרו. לאחר יותר משעה נטען כי הכוחות נסוגו מהמקום.

לפני יותר משנה נקלט המחבל בבית השנטי לנוער בסיכון לתקופה קצרה של כמה שבועות. בנוסף לכך, הוא טופל במסגרת רשות חסות הנוער, ועבר בכמה קורות גג של ארגונים שונים הפועלים עם בני נוער בסיכון, ביניהם עמותת עלם. הוא הגיע עם תעודת זהות כחולה, שנבדקה על ידי גורמים מוסמכים ונמצאה תקינה. לאחר שנאסר עליו לנסוע על בסיס קבוע לשכם, מחשש שינוצל על ידי גורמים עוינים, הוא עזב את בית השנטי. עוד נודע כי עאצי טופל על ידי לשכת הרווחה בחיפה. 

אתמול בשעות הצהריים הגיע עאצי הגיע לטרמפיאדה בכניסה לאריאל, חמוש בשני סכינים, ורצח את איתמר בן גל בן ה-29. הוא הצליח להימלט, ומאז כוחות צה"ל מנהלים מצוד כדי לתפוס אותו. ההערכות הערב הן שהוא אינו חמוש בנשק חם וכי ייתפס בקרוב.