צבא סוריה: "ישראל תקפה באזור דמשק, רוב הטילים הושמדו"

ערוץ אל-חדת' של רשת אל-ערביה דיווח שהיעד לתקיפה היה המרכז למחקרים מדעיים. לפי דיווח של סוכנות הידיעות הסורית הרשמית הותקפה עמדה של הצבא הסורי
רועי קייס
07 בפברואר 2018
07:33
עודכן ב 09:30

צבא סוריה האשים הבוקר (רביעי) את ישראל בתקיפה באזור דמשק ואמר כי מערך ההגנה השמיד את רוב הטילים שנורו לעבר המטרה. רשת אל-ערביה דיווחה כי היעד לתקיפה היה המרכז למחקרים מדעיים באזור ג'מראייא שנמצא בפרברי הבירה. "הפיקוד הכללי של צבא סוריה מטיל על ישראל את האחריות המלאה להשלכות המסוכנות של ההרפתקאות החוזרות שלה והלא מחושבות", נאמר בהודעה.


לפי ההודעה, מערך ההגנה האווירית הסורית השמיד את רוב הטילים. "התוקפנות הזאת היא חלק מהניסיונות הנואשים והחוזרים להעלות את המורל של ארגוני הטרור הקורסים תחת המכות של צבא סוריה ושותפיו ללחימה בכל האזורים, ולעודד אותם להמשיך בהתקפותיהם נגד אזרחים ובייחוד בדמשק ובפרבריה", נכתב. אתר החדשות הלבנוני א-נשרה טען בדיווח על התקיפה כי נצפו יותר משלושה טילים שהושמדו בשמי אותו אזור.

על פי מקורות זרים, האזור כבר הותקף באחרונה על ידי ישראל. בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית לא מסרו כיצד בוצעה התקיפה. כתב רשת אל-מיאדין הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דיווח שהתקיפה בוצעה מחוץ למרחב האווירי הסורי והיעד שלה היה באזור צפון דמשק, אך לא פירט.

האתר אחרי התקיפה הקודמת שיוחסה לישראל בדצמבר (צילום: בלוג המודיעין "אינטלי טיימס")

לפני כחודשיים דיווחו מקורות זרים כי הותקף בסיס איראני בסוריה. המשטר בדמשק האשים את ישראל בתקיפה, וטען כי נעשה שימוש בטילי קרקע-קרקע. על פי הדיווח, נגרם נזק ליעדים הצבאיים שהותקפו. סוכנות הידיעות הסורית סאנא דיווחה כי שניים מהטילים הישראליים יורטו והושמדו בידי מערך ההגנה האווירית של הצבא הסורי.

אתמול סייר ראש הממשלה בנימין ברמת הגולן ביחד עם שרי הקבינט המדיני-ביטחוני וקיבל סקירה ביטחונית מהרמטכ"ל גדי איזנקוט ומקצינים בכירים. "פנינו לשלום, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ואני לא מציע לאיש שינסה אותנו", אמר נתניהו, "אני מתרשם מהעבודה הגדולה שצה"ל עושה כאן כדי להגן על גבולותינו ולהגן על מדינתנו".

בסיור, שנערך במסגרת העמקת ידע לחברי הקבינט, השתתפו מלבד איזנקוט, מפקד פיקוד הצפון אלוף יואל סטריק ומפקד עוצבת הבשן תת-אלוף יניב עשור. בשבועות האחרונים נשמעו מסרים ישראליים בנוגע לאיום בזירה הצפונית. בין היתר, אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי "איראן מנסה להקים תשתית נגד ישראל בסוריה ומפעל טילים בלבנון".