אמבולנס (ארכיון)
צילום: פלאש 90

בת 4 שוחררה לביתה למרות חום והקאות – ומתה בתוך שעות

הוריה של הילדה פינו אותה במהלך הלילה למוקד רפואי, שם נתנו לה כדור ושלחו אותה לביתה. בבוקר מצבה הידרדר ומותה נקבע בבית החולים ברזילי שבאשקלון. לפי הערכה ראשונית, היא סבלה מהתייבשות
איציק זוארץ וקטי דור
07 בפברואר 2018
10:57

ילדה בת ארבע מתה היום (רביעי) בביתה שבקריית גת, שעות לאחר שפונתה לקבלת טיפול במוקד רפואי בעקבות חום, שלשולים והקאות. על פי הערכה ראשונית, היא סבלה מהתייבשות.

הוריה של הילדה דיווחו כי היא הייתה חולה במשך יומיים. הלילה באזור השעה 02:00 בלילה הם פינו אותה למוקד רפואי, שם נתנו לה כדור ושחררו אותה בחזרה לביתה. לפנות בוקר מצבה הידרדר, עד שאיבדה את הכרתה ומתה.

צוות מגן דוד אדום פינה את הילדה, שלה שלושה אחים, לבית החולים ברזילי באשקלון כשהיא כבר ללא רוח חיים. הרופאים ביצעו בה מאמצי החייאה שבסופם נקבע מותה. מלבד התייבשות, נבדקת האפשרות שהיא סבלה מווירוס.

מבית החולים נמסר כי "הילדה הובאה ללא רוח חיים, ועל פי דברי הוריה היא הייתה חולה במשך כיומיים לפני כן. ניסיונות החייאה נוספים ממושכים, לצערנו, לא השיבו את הילדה לחיים".

בחודש שעבר מתה ילדה בת 10, תלמידת כיתה ד' בבית הספר "מצפה ים" באילת,  לאחר שהתמוטטה במהלך יום הלימודים. סיבת המוות היא ככל הנראה מחלת לב שממנה הילדה סבלה.

התלמידה התמוטטה בסביבותהשעה 13:00, ואח בית הספר שהוצמד אליה בשל מצבה הרפואי החל להעניק לה טיפול ראשוני במקום. אמבולנס של מגן דוד אדום שהוזעק למקום פינה אותה לבית החולים יוספטל בעיר, שם נקבע מותה למרות מאמצי ההחייאה של הרופאים.