הפצצה סמוך לדמשק בסוריה, 6.2.18
צילום: אי-פי

סוריה: יותר מ-100 חברי מיליציה התומכת באסד נהרגו בתקיפה אמריקנית

לפי גורם אמריקני, הקואליציה הבינלאומית זיהתה הכנות של נאמני הנשיא לתקיפה וכיבוש יעדים של כוחות אופוזיציה הנתמכים על ידי המערב. רוסיה: "תוקפנות המנוגדת לנורמות חוקיות"
ערן זינגר
08 בפברואר 2018
09:42

יותר מ-100 אנשי מיליציה סורית הנאמנה לנשיא סוריה, בשאר אסד, נהרגו הלילה (חמישי) במזרח סוריה בהתקפה של הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית נגד דאעש (המדינה האסלאמית). זאת, על פי הקואליציה, כתגובה לתכנון תקיפה וכיבוש שטחים מצד המיליציה הסורית נגד "הכוחות הסוריים הדמוקרטיים", הנתמכים על ידי המערב וארצות הברית.

גורם אמריקני אמר כי התקיפה כללה כ-500 כוחות אופוזיציה, שגובו על ידי ארטילריה, טנקים, ומערכות שיגורי רקטות ופגזים. "אנו חושדים כי כוחות הנתמכים על ידי משטר אסד, ניסו לכבוש שטח בשליטת הכוחות הסורים הדמוקרטיים ששוחרר מדאעש בספטמבר 2017", אמר המקור.

על פי הגורם האמריקני,  ככל הנראה, הכוחות "ניסו לכבוש שטחים בחושאם, שהיוו מקור עיקרי להכנות של דאעש בין השנים 2017-2014". הוא הוסיף כי הקואליציה האמריקנית הזהירה גורמים רוסיים לגבי נוכחות הכוחות הסורים הדמוקרטיים באזור, זמן רב לפני תקיפת המיליצה הסורית שסוכלה.

בתגובה למתקפה הלילה, אמר חבר פרלמנט ברוסיה כי מדובר במעשה תוקפנות. "הפעולה של הקואליציה האמריקנית לא עומדת בנורמות החוקיות. זו היא תוקפנות, מעל לכל ספק", אמר לסוכנות "אינטרפקס" הרוסית.