נתניהו וליברמן בכנסת
יונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן לצד נתניהו: המפכ"ל צריך להתמקד בפשיעה, וראש הממשלה בניהול מדינה

שר הביטחון התייצב לצד ראש הממשלה, ואמר כי צר לו על חילופי המהלומות בין נתניהו והמפכ"ל בתקשורת. "חזקת החפות שמורה לכל אחד", אמר ליברמן. אלשיך שיתף את מנדלבליט בחשדותיו על מעקב אחר חוקרי משטרה כבר לפני כמה חודשים
תמר אלמוג
08 בפברואר 2018
19:24

שר הביטחון אביגדור ליברמן מתייצב הערב (חמישי) לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות הדברים שאמר מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך בתכנית עובדה. בראיון ל"קול ברמה" הביע ליברמן צער על המחזה בין ראש הממשלה למפכ''ל, ועל חילופי המהלומות בכלי התקשורת. "כל אחד צריך לעשות מה שמוטל עליו ללא יחסי ציבור, המפכ''ל צריך להתמקד בפשיעה. מנסים לחסל עדי מדינה, יש פה אלימות גואה ואני מציע שהמשטרה תתעסק בזה, וראש הממשלה בהנהלת המדינה".

שר הביטחון ציין כי חזקת החפות שמורה לכל אחד ורמז לחקירותיו שארכו שנים רבות. "אני מכיר שר חוץ אחד שהאשימו אותו וזוכה. לא צריך למהר לגזור את הדין. בית המשפט יכריע. יש תהליך ארוך, צריך להמעיט בדיבור ובקביעה מראש".

היום נודע כי המפכ"ל רוני אלשיך עדכן לפני כמה חודשים את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן על אודות מידע מודיעיני שהעלה חשד במשטרה כי ישנם ניסיונות לעקוב אחר קצינים. השניים ביקשו מהמפכ"ל להעביר אליהם כל מידע כדי להחליט אם וכיצד לקדם את הנושא. אלשיך לא חזר עם מידע נוסף מאז ובדיקה לא נפתחה.

מוקדם יותר הערב מתח גם שר התיירות יריב לוין ביקורת על דבריו של המפכ"ל אלשיך. בראיון בכאן רשת ב' אמר השר לוין כי "צריך לבדוק באופן מיידי את דבריו של המפכ"ל. קשה להאמין שהוא אמר את הדברים מבלי שהתבסס על עובדות. אם העומדים בראש החקירה חושבים כך על הנחקר שלהם, זה פוגע באופן דרמטי בחקירה ובמהימנותה".

לוין ציין כי המשטרה לא איבדה את הלגיטימיות שלה לחקור את ראש הממשלה, אך יש לבחון מחדש את התהליך כולו. "ראש הממשלה הוא לא זה שהחליט להתראיין סמוך לפרסום ההמלצות. הוא אומר שמדובר בהאשמות קשות ומן הדין שיחקרו זאת ללא דיחוי".