צה"ל חשף את שברי המל"ט האיראני ואת הבסיס הסורי שממנו יצא לישראל

בצה"ל אומרים כי "איראן וכוח קודס פועלים מזה תקופה ארוכה מהבסיס הסמוך לתדמור, בגיבוי כוחות צבא סורים ובאישור המשטר הסורי"
רועי שרון
10 בפברואר 2018
20:39

צה"ל הציג הערב (שבת) צילומים של שברי המל"ט האיראני שחדר לשטח ישראל והופל, וכן צילומים של בסיס חיל האוויר הסורי שממנו יצא. בצה"ל אומרים כי "איראן וכוח קודס פועלים מזה תקופה ארוכה מהבסיס הסמוך לתדמור, בגיבוי כוחות צבא סורים ובאישור המשטר הסורי".


גורמים מדיניים אומרים הערב כי ישראל אינה מעוניינת בהסלמת המתיחות בצפון. לכן, נערכו דיונים בשאלה אם להציג את שברי המל"ט האיראני שחדר לשטח ישראל והופל – או שדווקא להימנע מכך בניסיון להנמיך את הלהבות. כמו כן, בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקשו משרי הקבינט המדיני-ביטחוני שלא לתדרך או לשוחח עם כלי תקשורת על האירועים בצפון. ואולם גורם בלשכת שר הביטחון אמר: "עשינו ונמשיך לעשות את כל מה שצריך". בישראל מבינים שהצעד האיראני חריג ולא קונבנציונלי, ומי שאחראי לו ציפה שישראל לא תעבור על כך בשתיקה.


שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, פנה לחברות מועצת הביטחון של האו"ם במכתב חריף: "זו אינה הפעם הראשונה בה אנו מזהירים אתכם מפני הפעולות המסוכנות של איראן המערערות את המצב באזורנו", כתב. "התקרית הזו מוכיחה כי כל אחת ואחת מן האזהרות האלו התבררו כנכונות. ישראל תגן על אזרחיה ולא תסבול כל הפרה של ריבונותה".

דנון קרא למועצת הביטחון לגנות את הפעולות האיראניות: "על מועצת הביטחון לגנות את הצעד המסוכן הזה ולשים סוף לאלתר לפרובוקציות האיראניות. אסור לחברות המועצה לעמוד מנגד כאשר איראן פועלת להסלמה מסוכנת ומפרה החלטות של מועצת הביטחון".