בנימין נתניהו
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

נתניהו: "נתנו מכות קשות לכוחות איראן וסוריה"

ראש הממשלה שיגר מסר נוסף סביב ההסלמה בצפון בפתח ישיבת הממשלה: "הבהרנו שכללי הפעולה שלנו לא השתנו. זו תישאר המדיניות שלנו"
מיכאל שמש וגילי כהן
11 בפברואר 2018
12:00

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) פעם נוספת להסלמה בגבול הצפון בסוף השבוע, והצהיר כי ישראל נתנה "מכות קשות לכוחות איראן וסוריה". בפתח ישיבת הממשלה השבועית, אמר נתניהו כי "הבהרנו בצורה חד-משמעית לכולם שכללי הפעולה שלנו לא השתנו במאומה".

"אנחנו נמשיך לפגוע בכל ניסיון לפגוע בנו ובכל פגיעה בנו. זו הייתה המדיניות שלנו וזו תישאר המדיניות שלנו", הצהיר ראש הממשלה. הוא עדכן כי שוחח עם הנווט שנפצע קל כשנטש את מטוס הקרב בעקבות הירי מסוריה, וקיבל עדכון על מצבו המשתפר של הטייס שישב לצדו. אנחנו מצדיעים לטייסים שלנו, לחיילים שלנו, למפקדים שלנו ובראשם הרמטכ"ל. הם שומרים על המדינת ישראל ואנחנו גאים בהם", הוסיף.


מוקדם יותר אמר ראש מטה חיל האוויר, תא"ל תומר בר, בראיון לתוכנית קלמן-לברמן בכאן רשת ב' כי ההסלמה בצפון הסתיימה, אך בצה"ל ממשיכים לעקוב בדריכות אחר הנעשה מסוריה. בר ציין כי "בשלב זה נראה שהאירוע מאחורינו. אנחנו עדיין עוקבים ומתכננים את פעולות ההמשך".

"באופן כללי אנחנו מונעים התבססות איראנית ומונעים העברת אמצעי לחימה לחיזבאללה", הסביר הרמ"ט. "הציבור הישראלי לא תמיד חשוף לפעילויות". לדבריו, "חיל האוויר ערוך כל הזמן למניעת חדירת כלי אווירי לתחום מדינת ישראל. ברגע ונקלוט משהו, יש לנו מספיק זמן ליירט אותו כשהוא יגיע לשטחנו".

גם הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל במילואים דן חלוץ, התראיין בכאן רשת ב' וניסה לצנן את המתיחות: "צריך להכניס דברים בפרופורציה. היה אירוע חריג אבל לא צריך להפוך אירוע של נפילת מטוס למרכז הדיון, שרחב הרבה יותר". לדבריו, "הנחת העבודה שדברים יתרחשו עם אפס פגיעות, מנותקת מהמציאות".

חלוץ אמר כי "המהות היא שיש בפנינו כמה משימות על. להגן על שמי המדינה, למנוע התחמשות של חיזבאללה כיעד מתמשך, למנוע התבססות איראנית בסוריה, להימנע מחיכוך עם הרוסים בסוריה - לא על חשבון היעדים האסטרטגיים של ישראל, ולהשיג תמיכה בינלאומית רחבה".