מטוס An-148
צילום: אלכס סנואו, מתוך ויקיפדיה

רוסיה: 71 בני אדם נהרגו בהתרסקות מטוס סמוך למוסקבה

מטוס של חברת "סרטוב אירליינס" שהיה בדרכו מעיר הבירה לאורסק כשעל סיפונו 65 נוסעים ושישה אנשי צוות, התרסק כמה דקות לאחר ההמראה מגובה 6,000 רגל. גורם בשירותי החירום המקומיים: "לאנשי הצוות ולנוסעים לא היה סיכוי לשרוד"
שרון עידן
11 בפברואר 2018
14:52
עודכן ב 18:27

ברוסיה נספו היום בצהריים (ראשון) 71 נוסעים ואנשי צוות בהתרסקות מטוס נוסעים קטן, שהיו בדרכו מעיר הבירה מוסקבה לעיר אורסק, סמוך לגבול עם קזחסטן. מדובר במטוס של חברת Airlines Saratov, מסוג AN-148, ולפי ההערכות הוא התרסק במהלך ההמראה מגובה של 6,000 רגל. ממשרד החוץ נמסר כי לדברי הרשויות ברוסיה, לא ידוע על אזרחים זרים שהיו על הטיסה.

ראש ממשלת רוסיה דימיטרי מדבדב שלח תנחומים למשפחות הנספים. בשל ההתרסקות הנשיא ולדימיר פוטין החליט להישאר במוסקבה ולא לצאת לעיר סוצ'י, שם היה אמור להיפגש עם יושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן). דובר הקרמלין מסר כי הפגישה בין השניים תיערך מחר אחרי הצהריים במוסקבה.

המטוס המריא בשעה 14:21 משדה התעופה דומודדובו במוסקבה. כעבור כמה דקות הוא נעלם ממסכי המכ"מ. המשרד לענייני חירום של רוסיה אישר כי אותרו שברים של המטוס, וסוכנות הידיעות "אינטרפקס" ציטטה עדי ראייה שראו אותו מתרסק באזור הכפר ארגונובו הסמוך למוסקבה.

תיעוד מזירת ההתרסקות ברוסיה:מקור בשירותי החירום של רוסיה מסר לסוכנות הידיעות המקומית כי "ההערכה היא שהמטוס התרסק באזור הכפר ארגונובו. לאנשי הצוות והנוסעים לא היה סיכוי לשרוד". על פי דיווח אחר בסוכנות הידיעות TASS, שציטטה אף היא מקור בשירותי החירום הרוסיים, סיבת ההתרסקות היא תנאי מזג האוויר, או טעות אנוש של אנשי הצוות.


An-148 הוא מטוס נוסעים אוקראיני, שתוכנן על ידי חברת אנטונוב ומיוצר במפעלי החברה בקייב ובמפעלי חברת VASO ברוסיה. בטיסותיו הרגילות דגם זה יכול לשאת עליו עד 85 נוסעים. במקרה זה, על היו עליו 65 נוסעים ו-6 אנשי צוות.

החברה שלה שייך המטוס, "סרטוב אירליינס", נחשבת לחברת תעופה קטנה. היא הוקמה במאי 1994, ועוסקת בטיסות פנים בתוך רוסיה וכן בטיסות שכר בינלאומיות. ההתרסקות התרחשה היום לאחר ששנת 2017 הסתיימה ללא הרוגים בתאונות בטיסות מסחריות.