חזן בכנסת, בשנה שעברה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"כל הזמן צורח": ח"כים מספרים על העבודה עם אורן חזן

עדויות על התנהגותו של חבר הכנסת שהורחק לחצי שנה מהמליאה: "הייתי בכוננות אדירה כשהלך מולי, יש כאלה שלא נואמים רק בגלל שהוא בסביבה". חזן: נענשתי כי אני נאבק בתומכי טרור בכנסת
מערכת כאן
13 בפברואר 2018
15:24

ח"כ אורן חזן (הליכוד) הורחק באחרונה מדיונים במליאת הכנסת והוועדות למשך חצי שנה על ידי ועדת האתיקה, ויש שורת ח"כים – ובעיקר ח"כיות - שנושמים לרווחה. כמה פרלמנטרים סיפרו לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב'  סיפרו על אופן העבודה עם חזן, ועד כמה זו משבשת את עבודת הפרלמנט הישראלי.

ח"כ יעל כהן פארן מהמחנה הציוני סיפרה על מקרה שבו חזן "עלב באזרחית שהגיעה לוועדה כדי לדבר, כדי להביע את עמדתה. אותה אזרחית הייתה רבה רפורמית, וכמו שרבות רפורמיות עושות - היא חבשה כיפה. לחזן זה היה מאוד מוזר והוא פשוט לא הפסיק לרדת עליה. הוא אמר 'מה זה? תורידי את הכיפה. מה את עושה צחוק?'. הוא פשוט לא יכול היה להבין שיש דבר כזה ולא הפסיק לרדת עליה כמו איזה ילד".

רחל עזריה מכולנו אמרה כי "השיטה של חזן היא להגיע לדיון בוועדה ולהתחיל לקנטר. הוא אומר 'נכון, צריך לעזור לאימהות, אימהות עובדות קשה ביום. נשים עובדות קשה בלילה. הן עובדות מאוד קשה בלילה'. עכשיו, הוא אומר את זה פעם אחת, פעם שנייה, כולם שותקים. כולם פשוט מחכים שזה יעבור ויוכלו לעשות את העבודה. עכשיו, כשהוא ראה שזה לא מצליח הוא כל פעם כאילו לוקח את זה צעד קדימה ומחכה עד שמישהו יתפוצץ - ואז הוא מתפוצץ בחזרה ורץ להגיש תלונה בוועדת האתיקה".

חברתו למפלגה של חזן, ח"כ שרן השכל, סיפרה: "הוא תקף אותי לא במליאה אלא בעיתונות, בטוויטר שלו. רואים שבעצם האנשים שהוא נטפל אליהם הן בעיקר נשים. עם זאת זה קורה לא פעם גם עם גברים, תראה את המאבק עם יו"ר הכנסת".

ח"כ איילת נחמיאס ורבין מהמחנה הציוני, שתועדה בעבר צועקת על חזן בחניון, סיפרה: "הייתי נכנסת לכוננות אדירה כשהוא היה הולך במסדרון מולי. האם הוא מתכנן איכשהו עכשיו לטוות איזה קורי עכביש סביבי וללכוד אותי באיזה מלכודת שאני לא אדע איך אני אגיב. הוא תמיד נכנס למקומות אישיים". לדבריה, "חברי כנסת מסוימים נמנעים מנאום בנושאים שחשובים להם כי הבן אדם הזה בסביבה".

האזינו לקטע המלא מ"קלמן ליברמן"

ח"כ מירב בן ארי מיש עתיד: "אתה לא יכול לנהל ועדה, הוא כל הזמן צורח. לא צריך אותו. אין לי חוויה אחת טובה איתו - ואני חברה של כולם".

יו"ר ועדת האתיקה, ח"כ יצחק וקנין מש"ס, הסביר כי "יש פה משהו שונה ממה שהיה בכנסת. אני יושב בוועדות מולו, מעיר לו וגם לא פעם לאחרים שמעירים לו בחזרה. ישנן פעמים שבהם יש ויכוח בין שמאל לימין או לחילונים ודתיים. זה לפעמים יורד לאיזה פס שאתה זורק איזה מלה, חוזר בך ממנה ובזה נגמר העניין. פה זה לא ככה. דבר כזה לא היה. פה, בלי כלום אתה בכוננות ספיגה".

חזן עצמו הגיב לדברים בהתקפה: "אתם מביאים פה אסופה של ח"כים וח"כיות אנונימיים... אני נענשתי על כך שאני נלחם במחבלת המרמרה זועבי, במורשע הטרור זחאלקה, בתומך הטרור ומהלל השהידים טיבי... תחקרו את השחיתות בכנסת ואת הדיקטטור אדלשטיין".

תגיות:
אורן חזן