לוחמי מג"ב
צילום, יונתן זינדל, פלאש 90

בפעם הרביעית בחודש וחצי: ניסיון להחדיר מטען צינור לביהמ"ש הצבאי שומרון

לוחמי משמר הגבול והמשטרה הצבאית עצרו פלסטיני בכניסה לבית המשפט, כשבבגדיו מוחבא מטען צינור
ענבל תמיר
13 בפברואר 2018
12:25

בפעם הרביעית תוך חודש וחצי נתקלו היום (שלישי) שוטרי משמר הגבול והמשטרה הצבאית המוצבים בכניסה לבית המשפט הצבאי בשומרון "סאלם", בפלסטיני שניסה להחדיר מטען צינור אל תחומי בית המשפט.

הבוקר הגיע צעיר פלסטיני לכניסה לבית המשפט וחיילים שערכו חיפוש על גופו מצאו חפץ, שנראה להם כמטען צינור, מוסלק בבגדיו. הכניסה לבית המשפט נחסמה וחבלן שהוזעק לטפל בחפץ החשוד מצא כי אכן מדובר במטען. לאחר ניטרולו נתגלה גם כי המטען הכיל שברי סכינים שנועדו להגדיל את היקף הנזק שיגרם ממנו.


האירוע התרחש שבוע אחרי שהכוחות בעמדת הבידוק של בית המשפט עצרו במקום פלסטיני אחר שניסה להחדיר מטען צינור. אז גלאי המתכות בכניסה התריעו מפני חומר מתכתי שעל גופו. כשהתבקש הצעיר להניח על השולחן את כל מה שנשא בכיסיו ובבגדיו חזר הגלאי והתריע. לוחמי מג"ב שהיו במקום ביקשו ממנו לפשוט את בגדיו ואז גילו שהצעיר מחביא בהם מטען צינור.

שני אירועים דומים בבית המשפט הצבאי "סאלם" אירעו גם בחציו השני של חודש דצמבר האחרון. פעם אחת כאשר הלוחמים עצרו בעמדת הבידוק צעיר פלסטיני כבן 17 תושב מחנה הפליטים ג'נין שניסה להכניס שני מטעני צינור מוצמדים זה לזה אל בית המשפט. שבוע וחצי לפני כן, ניסה פלסטיני אחר להחדיר גם כן שני מטענים, נתפס ונכשל.