נתניהו נואם, הערב

נתניהו: "להמלצות אין מעמד במשטר דמוקרטי, אמשיך להנהיג את המדינה"

ראש הממשלה דחה את קביעת המשטרה כי יש להעמידו לדין בגין קבלת שוחד בתיקים 1000 ו-2000. "ישראל מדינת חוק - המשטרה לא קובעת אלא רק הגורמים המשפטיים, ההמלצות ייגמרו בלא כלום", אמר מיד לאחר פרסומן. צפו
מערכת כאן חדשות
13 בפברואר 2018
21:56

ראש הממשלה בנימין נתניהו דחה הערב (שלישי) את המלצת המשטרה להעמיד אותו לדין בגין קבלת שוחד בתיקי 1000 ו-2000 ואמר כי הוא משוכנע שהחקירות ייגמרו "בלא כלום".

המלצות המשטרה בפרשות נתניהו: המסמך המלא >>

המערכת הפוליטית סוערת: "נתניהו לא יכול להמשיך לכהן" >>

בנאום שנשא במעונו בירושלים אמר ראש הממשלה: "אני חש מחויבות עמוקה להמשיך להוביל את ישראל בדרך שתבטיח את עתידנו, בדרך שרוב הציבור מאמין בה. אני עובד מסביב לשעון. כך עשיתי עד עכשיו וכך אמשיך לעשות, באחריות, שיקול דעת ומסירות.

"היום הזה לא שונה מימים אחרים שעברו עלי ב-20 השנים האחרונות. מאז שנבחרתי לראש הממשלה, כמעט שלא היה לי יום אחד בו לא הוטחו נגדי השמצות וטענות סרק. תוקפים לא רק אותי, גם את אשתי ואת ילדיי כדי לפגוע בי. זה כואב לי, אני אוהב אותם מאוד. בשנים הללו הופעלו לחצים כבירים במטרה להפיל אותי מהשלטון. כולם החלו בכותרות מפוצצות. חלקם עם המלצות משטרה מרעישות בדיוק כמו הערב. כל הניסיונות הללו הסתיימו ללא כלום. מכיוון שאני יודע את האמת אני אומר לכם - גם הפעם הדברים יסתיימו בלא כלום".

נתניהו האשים בנאומו כי "ההמלצות ששמענו היום פורסמו כבר לפני למעלה משנה ומאז מוחזרו שוב ושוב. אני מדגיש – להמלצות אין מעמד במשטר דמוקרטי. אני אומר זאת כציון של עובדת יסוד. ישראל היא מדינת חוק – על פי החוק לא המשטרה קובעת, אלא רק הגורמים המשפטיים. חסר לנו אם זה לא היה כך. יותר ממחצית ההמלצות אינן מתקבלות על ידי גורמי המשפט ומסתיימות ללא כלום. ההמלצות הערב מתלווה אליהן צל כבד. אי אפשר להשתחרר מהתחושה שהן הושפעו מדברים שחוקרים חשבו עליי".

ראש הממשלה נקב בדוגמאות כדי להמחיש כביכול שלא סייע לאיש העסקים ארנון מילצ'ן, אלא להיפך: "איך אפשר להתייחס ברצינות לטענת הסיגרים על מילצ'ן בזמן שפעלתי לסגירת ערוץ 10?... אחד הדברים הראשונים שעשיתי כשר אוצר היה לשבור את המונופול של מילצ'ן בשוק הרכב".

"איך אפשר לטעון שבשביל סיגרים פעלתי אצל האמריקנים כדי שתוחזר למילצ'ן הוויזה? חובתו של כל ראש ממשלה היא לעזור למי שנפגע כי פעל לטובת ישראל. כך עשה פרס, וכך פעלתי גם אני שרצו לשלול ממילצ'ן ויזה כי פעל לטובת מדינת ישראל. לא אני ולא פרס ז"ל העלנו בדעתנו שראש ממשלה צריך להפקיר את מי שעזר לישראל רק כי הוא חבר שלו".

נתניהו סיכם: "אני לא כאן כדי לעשות לביתי. אם זה מה שהיה מניע אותי, הייתי מזמן במקום אחר. הבטחת עתיד המדינה היא מה שמניע אותי. הממשלה תמלא את ימיה. נמשיך להפוך את ישראל לכוח עולמי עולה. מעצמה. אמשיך להוביל את ישראל באחריות ונאמנות כל עוד אתם, אזרחי ישראל, בוחרים בי".