חן לב ארי
צילום: רעות סף גבאי

בחירות העורכים - כאן 88 | 13.2.2018

עדכון אחרון 13.2.2018
מערכת כאן
14 בפברואר 2018
17:06

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו.

גיל בר-הדס - מה חשבת

גיל בר-הדס מחזיר אותנו, כמו יוצרים ישראלים רבים לאחרונה,  הישר לשנות השבעים. למעשה הוא לקח את עניין הרטרו רחוק יותר מאחרים וגם שירת בלהקת הנח"ל, בדיוק כמו גיבורי המוזיקה הישראלית מהם הוא שואב השראה. "מה חשבת" הוא סינגל הבכורה שלו מתוך אלבום בכורה שהפיק תומר ישעיהו המוכשר עם טביעת אצבע שקשה לפספס. נוסטלגיה היא מילת המפתח כאן, אפילו בקליפ.

חן לב ארי - אוטם שריר הלב

חודש לפני שחן לב ארי התגרשה מבן זוגה היא כתבה ושרה לו את השיר הזה, שפחות או יותר אומר "תם הטקס". הבלדה העדינה הזו על שברון הלב מהלכת בין הכרה במצב להכחשה מוחלטת. היא כמו הדרך להתקף לב לדברי חן, שהוציאה עכשיו את אלבום הבכורה שלה "שחורה" בהפקת עומר הרשמן. אגב, היוצרת הילה רוח עזרה לחדד את מילות השיר כמו גם שירים נוספים באלבום וליוותה את חן בדרך לאלבום הראשון בחייה.

Isaac Gracie – Terrified

אייזיק גרייסי נכנס לחיינו ב-2015 עם Last Words ומאז הוא מוציא כל כמה חודשים EP אחר, האחרון עד כה היה The Death Of You & I שיצא בספטמבר שנה שעברה. גרייסי חיכה בדיוק חודשיים וכבר התקדם לפרויקט הבא והסנונית הראשונה ממנו היא Terrified, שלכד את תשומת הלב של ה-BBC. אייזיק הבריטי החל לשיר כבר בילדות והיה חלק מקהלה מקומית בלונדון עד ש-Virgin גילו אותו. עכשיו רק נותר שהקהל יגלה אותו.

Ty Segall - My Lady's on Fire

הכוכבים התיישרו השנה וסידרו לתאי סיגל אלבום משובח ומספרים עגולים. אלבומו העשירי הוא אלבומו המגוון ביותר, שבו אנחנו מקבלים את כל הצבעים שסיגל השתמש בהם בעשר שנות קריירה עד כה. הוא ניגש להקלטות עם תמה אחת ברורה -"אין תמה", חופש יצרתי מוחלט הנחה אותו ולכן הוא גם בחר לקרוא לאלבום Freedom's Goblin. לכן גם קשה להגיד ש-My Lady's on Fire הוא כרטיס ביקור מייצג לאלבום, כלומר הוא לא משקף את סגנון האלבום כי אין כזה, אבל הוא כן משקף את איכות האלבום.

Aimee Mann – Drive

בשנה שעברה חזרה איימי מן לפעילות והוציאה אלבום ראשון מזה כחמש שנים. האלבום Mental Illness זיכה אותה בגראמי בתחילת פברואר. בשבוע שעבר היא גם חזרה למרקע לרגע קצר בסדרה The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story. היא שיחקה שם זמרת ברים אדומה שמבצעת גרסת כיסוי לשיר Drive של להקת המכוניות משנת 1984. הגרסה המוצלחת היא גם חלק מהפסקול הרשמי של הסדרה ובצדק שכן היא הצליחה להפוך שיר נפלא לשיר עוד יותר נפלא.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

בן גולן ודורון טלמון – עד האופק
גבע אלון – דניאל
היללה – Getting Older
עמרי סמדר עם אסתר רדא – Your Love Is Mine
רועי פרייליך – זאב זאב
Calexico – Under The Wheels
Chris Stapleton – Either Way
Django Django – Champagne
Hatchie – Sure
Sam Fender – Play God

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)