שר התשתיות, יואב גלנט
צילום: פלאש 90

גלנט על ההסלמה בצפון: "היינו זהירים, בפעם הבאה נוריד את הכפפות"

השר וחבר הקבינט אמר כי ישראל "תפרק את משולש הרשע - איראן, סוריה וחיזבאללה". על הפעילות מול האיום מצפון: "יש הרבה דברים שהציבור לא יודע"
גילי כהן
16 בפברואר 2018
12:28

שר התשתיות וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, יואב גלנט, אמר היום (שישי) באירוע בעיר יקנעם כי בעימות הבא בצפון, ישראל "תוריד את הכפפות". גלנט אמר כי ישראל "תפרק את משולש הרשע - איראן, סוריה וחיזבאללה. היינו זהירים - בפעם הבאה אנחנו נוריד את הכפפות".

"מי שרוצה לשאול את עצמו מה היא העוצמה של מדינת ישראל, יכול לקבל חוויות מהעניין הזה", אמר שר התשתיות. "אני חושב שהסורים מבינים שזה לא כדאי להם", הוסיף.

גלנט ציין כי "מה שקורה היום זה שהאיראנים עושים שימוש באדמה סורית, במובנים רבים, נגד רצון הסורים, על מנת להשיג הישגים לעצמם. האיראנים רוצים להשתלט על המזרח התיכון, להקים צבא איראני בסוריה, לפתוח חזית ברמתן הגולן - חיזבאללה 2 - ולהשתמש באדמה סוריה כמקפצה על מנת להעביר נשק מפר איזון ללבנון".

לדברי השר, "אנחנו את כל הדברים האלה לא נאפשר. זה נכון מדינית - ואתם רואים את המאמצים שהממשלה, ובמיוחד ראש הממשלה, עושים בעניין. זה נכון ביטחונית וצבאית - מדי פעם יש דוגמאות, כמו זאת שהייתה לאחרונה, אבל יש הרבה דברים שהציבור לא יודע".

גלנט הוסיף כי "בסופו של דבר, אנחנו בתקופה הרגיעה המסוימת שיש לנו בין מלחמות, אנחנו צריכים להיערך לאירועים הבאים ולהיכן את כוחנו". לדבריו, "זה גם בניין כח, אבל לא פחות מזה, זה אומר שאנחנו צריכים למנוע מהצד השני להגיע ליכולות שיקוש עלינו בעימות הבא, כי מי שמכין 100 אלף טילים בלבנון, לא מתכוון להעביר באמצעותם פרחים".